Ryzen 5 5600X Yüksek Sıcaklık

Arkadaşlar öncelikle iyi günler, iyi forumlar. Sorunum işlemciden kaynaklı işlemcim boşta 70 derece azıcık zorladığımda direkt 96 oluyor ancak bu sorun 3-4 haftadır var. Önceden de vardı aslında ama bu kadar yüksek değerler değildi normalden 3-4 derece fazlaydı. Ancak şu sıralar iyice cozuttu bu sıcaklık değerleri. Üstünde Kraken M22 120mm sıvı soğutu var bu arada. Kasam da H510i. Servise göndermeyi düşünüyorum ancak bilgisayara da ihtiyacım olduğu için işlemciyi servise göndermeden bu sorunu çözebilir miyim diye bu konuyu açmak istedim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler, iyi forumlar.
İşlemcinin fena şekilde 3070 ti ile birlikte darboğaz yapıyor. Ekran kartı olarak daha düşük bir kart tercih edin veya işlemciyi yükseltin çünkü 2. ekran görüntüsünde darboğaz var diye görüyorum yanlışım varsa kusura bakmayın arkadaşlar.

İşlemcinin fena şekilde 3070 ti ile birlikte darboğaz yapıyor. Ekran kartı olarak daha düşük bir kart tercih edin veya işlemciyi yükseltin çünkü 2. ekran görüntüsünde darboğaz var diye görüyorum yanlışım varsa kusura bakmayın arkadaşlar.
Hocam haklısınız ancak LOL'de olailecek bir şey bu. Ayrıca problem hala daha devam ediyor en kısa sürede gaminggen'den servise göndereceğim.

İşlemci yükseltmesine gerek yok. 5600X ile 3070 Ti gayet iyi ikili. Montajında hata vardır büyük ihtimal. Bence soğutucuyu söküp tekrar takın. Çok zor değil. YouTube'dan nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı