Ryzen 5900X ve B450 Tomahawk sistem toplama

Bütçe
Bütçe 5000
Olur o anakartla Ryzen 5 5600X ile de kullanabilirsiniz hatta Ryzen 7 5800X'de kullanabilirsiniz o anakartla sıkıntı olmaz ancak BIOS'u güncellemeniz lazım.

@Yener K. hocam yardım eder.

BIOS güncelleme tuşu olduğu için özellikle MSI Tomahawk Max'ı seçtim ama işte soğutma yeterli olur mu anakart o işlemcide çok ısınırmı diye tedirgin oldum :D malum B550 anakartların çoğu zaten 8pin güç kullanıyor bu da öyle çok fark olacağını düşünmediğimden bunu alayım ilerleyen zamanlarda DDR5 sisteme geçerim:D anakartta çok açılmak istemiyorum hazır BIOS güncellemesi almışken B450ler:d

B450 Tomahawk Max da sağlam VRM var. Sıvı soğutma desteği var. Sıkıntı olmaz.

Alabiliyorken B550 serisi daha güncel bir anakart tercih ederdim.
5900X epeyce güçlü bir işlemci.

Biliyorumda işte malum DDR5 gelecek o yüzden anakarta çok abanmak istemiyorum ileride sadece işlemci RAM :D satmak kolay olsun anakarttan cok zararım olmasın diye:D

Ddr5 yakında fln gelmez daha 5 senesi var
O işlemciye 570 kart almak lazım iyisinden yazık edersin sisteme
Dediğim gibi ddr5 in 4 senesi var en az

DDR5 yakında falan gelmez daha 5 senesi var.
O işlemciye 570 kart almak lazım iyisinden yazık edersin sisteme.
Dediğim gibi DDR5'in 4 senesi var en az.

Söylentileri başladı hatta:d ilk Intel getiriyor eylül gibi:D zaten vazgeçtim anakart işlemci ekran kartını parça parça alacağım RAM'ı aldım sonra işlemciyi alacağım:D sonrada anakartı en son ekran kartını alacağım:D 2022 kadar bekliycem ekran kartımıda satacağım:D

Arkadaşlar merhaba,
Ryzen 5900X ya da 5800X ile B450 Tomahawk Max anakart ve G.Skill DDR4 3600MHz RAM'le sistem uyumlu olur mu? Malum DDR5 geliyor. O yüzden anakarta çok abanmak istemiyorum:D şimdilik beni götürsün diye istiyorum. Anakartta sıkıntı yaşar mıyım?
DDR5 diyorsunuz 5.nesil diyorsunuz X570 öneririm tabi DDR5 için illaki anakart değişmek zorundadır ama 5.nesil için X570 çok iyidir.

Geri
Yukarı