Ryzen 7 2700X tepe akım sınırı kırmızı görünüyor

Ben ocz 650w 80 plus psu yla senin yaşadığın sorunu yaşadım. Yeğenim zalman 600w psu yla benim ekran kartımı sıkıntısız kullandı. Deneyip denememek sana kalmış

Ben ocz 650w 80 plus psu yla senin yaşadığın sorunu yaşadım. Yeğenim zalman 600w psu yla benim ekran kartımı sıkıntısız kullandı. Deneyip denememek sana kalmış
Fiyatlar böyle iken karşılayamayacağım bir zarar olsun istemiyorum en garanti yolu aramaya devam edeceğim.

O güç kaynağında 8 pin var nasıl 16 pin taktınız ?
Sorun powerdan olabilir ama emin değilim yüke binince korumaya geçiyor gibi bir şey. Başka parçalarla deneyerek bulursunuz ancak.
650 watt bronze mevcut şu an 600 watt ile denemem ne kadar sağlıklı olur parça kaybetmek istemiyorum bilginiz var mı ?

O güç kaynağında 8 pin var nasıl 16 pin taktınız ?
Sorun powerdan olabilir ama emin değilim yüke binince korumaya geçiyor gibi bir şey. Başka parçalarla deneyerek bulursunuz ancak.

8 pini 16 pine çeviriciler var bu yolla takıyorsunuz. Ayrıca 8 ile 16 arasında bir fark görmedim. Sorunlar devam ediyordu güç seçeneklerinden bir iki ince ayar yaptım windowsu 1809 güncellemesini gerçekleştirdim. Gereksiz uygulamaları vs sildim şuan için sorunsuz hale geldi.

Başka güç kaynağı ile deneyin ama kesin çözülür diyemem. Biostan işlemci çarpanını varsayılan değere elle oc yapar gibi çekip bir deneyin voltajı da otomatik yerine 1.25 yapıp kaydedip çıkın sonucu yazarsınız. Son olarak güncel chipset sürücülerini yükleyin.
PTC sıcaklık değeri 95 derece olarak gözüküyor işlemci fanının vidalarını iyice sıkın tam yerine oturduğuna emin olun orası gözden kaçmış ilk olarak bu dediklerimi kontrol edin sonra oc yaparsınız.
Voltajlarda da bir gariplik var sizin 1.45 falan olmuş güvenli sınır normalde 1.4 otomatik modda nasıl geçmiş anlamış değilim neyse sonucu yazarsınız.

Başka güç kaynağı ile deneyin ama kesin çözülür diyemem. Biostan işlemci çarpanını varsayılan değere elle oc yapar gibi çekip bir deneyin voltajı da otomatik yerine 1.25 yapıp kaydedip çıkın sonucu yazarsınız. Son olarak güncel chipset sürücülerini yükleyin.
PTC sıcaklık değeri 95 derece olarak gözüküyor işlemci fanının vidalarını iyice sıkın tam yerine oturduğuna emin olun orası gözden kaçmış ilk olarak bu dediklerimi kontrol edin sonra oc yaparsınız.
Voltajlarda da bir gariplik var sizin 1.45 falan olmuş güvenli sınır normalde 1.4 otomatik modda nasıl geçmiş anlamış değilim neyse sonucu yazarsınız.
Cevap için teşekkür ederimde bunları nasıl yapacağımı bilemiyorum. İnternette ne diyip araştırmam gerekiyor. Ayrıca işlemci fanı yerine gayet sabit şimdi baktımda.

Biosa girip F7 tuşuna basın advanced moduna giriş yapıcaksınız. Sol taraftan oc kısmına tıklayın sonra cpu ratio kısmını 30 yapın alt tarafta 3700 yazar zaten 30 olunca. Sonra cpu core voltage kısmına gelip 1.250 yazın F10 tuşuna basıp yes deyip yeniden başlatın sonucu yazarsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı