Ryzen 7 3700X sistem önerisi

DieWond

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim: Ryzen 7 3700X
RAM: Team T-Force Xtreem 4000 MHz CL18 16 GB
Kasa: MSI Mag Force temperli kasa
SSD: James Donkey 1TB 3400Mb-3000mb/sn
Monitör: ViewSonic 27 inch 144 Hz 1ms

Merhaba, bir süredir bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Elimde yukarıda belirttiğim parçalar var. Ekran kartını RTX 3070 almayı düşünüyorum. Bazı yerlerde gördüğüm kadarıyla 2K altına darboğaz yapar denilmiş. Darboğaz yapar mı ve ne demek açıklar mısınız? Yeterince donanım hakkında bilgi sahibi olmadığımdan ekran kartı, anakart, PSU önerilerinizi bekliyorum. Belirli bir bütçem yok şu an.

İşlemcim: Ryzen 7 3700X.
RAM: Team t-Force xtreem 4000 MHz CL18 16 GB.
Kasa: MSI Mag Force temperli kasa.
SSD: James Donkey 1TB 3400Mb-3000mb/sn.
Monitör: ViewSonic 27 inch 144 Hz 1ms.

Merhaba, bir süredir bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Elimde yukarıda belirttiğim parçalar var. Ekran kartını RTX 3070 almayı düşünüyorum. Bazı yerlerde gördüğüm kadarıyla 2K altına darboğaz yapar denilmiş. Darboğaz yapar mı ve ne demek açıklar mısınız? Yeterince donanım hakkında bilgi sahibi olmadığımdan ekran kartı, anakart, PSU önerilerinizi bekliyorum. Belirli bir bütçem yok şu an.

Detaylı testleri görmeden darboğaz demek pek mümkün değil maalesef ekran kartı bir çıksın testleri görelim sonra darboğaz mevzusu çıkar ortaya.
İşlemcim: Ryzen 7 3700X.
RAM: Team t-Force xtreem 4000 MHz CL18 16 GB.
Kasa: MSI Mag Force temperli kasa.
SSD: James Donkey 1TB 3400Mb-3000mb/sn.
Monitör: ViewSonic 27 inch 144 Hz 1ms.

Ek olarak şöyle bir tavsiye bütçeniz eğer belirli değil ya da yüksek ise X570 GODLIKE bakabilirsiniz. Yanlış biliyorda olabilirim bilen arkadaşlarım lütfen beni de bilgilendirsinler. Ek olarak RM750 (yeni seri) yeterli olur diye düşünüyorum.

İşlemcim: Ryzen 7 3700X
RAM: Team T-Force Xtreem 4000 MHz CL18 16 GB
Kasa: MSI Mag Force temperli kasa
SSD: James Donkey 1TB 3400Mb-3000mb/sn
Monitör: ViewSonic 27 inch 144 Hz 1ms

JD SSD'yi çıkarıp yerine başka bi SSD takarsan tam olur.
Nedeni: JD SSD'ler zaman gittikçe yavaşlıyor ve malzemesi kalitesiz.

Detaylı testleri görmeden darboğaz demek pek mümkün değil maalesef ekran kartı bir çıksın testleri görelim sonra darboğaz mevzusu çıkar ortaya.

Ek olarak şöyle bir tavsiye bütçeniz eğer belirli değil ya da yüksek ise X570 GODLIKE bakabilirsiniz. Yanlış biliyorda olabilirim bilen arkadaşlarım lütfen beni de bilgilendirsinler. Ek olarak RM750 (yeni seri) yeterli olur diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim bakıyorum şu an. Peki B550-450 gibi anakartlar var onları önerir misiniz?
Tabi orası öylede değiştirirse daha iyi olur ama tabi ki kendisini bilir
Aslında bin liraya almıştım kalitesiz olduğunu düşünmemiştim ne yapabileceğime bir bakayım teşekkürler.

Teşekkür ederim bakıyorum şu an. Peki B550-450 gibi anakartlar var onları önerir misiniz?

Aslında bin liraya almıştım kalitesiz olduğunu düşünmemiştim ne yapabileceğime bir bakayım teşekkürler.

Bütçeniz yüksek ise ve o.c yapacaksanız X570 bir anakart bakabilir ya da AMD ile gelecek olan ( büyük ihtimalle) X600 çipset tercihi yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı