Ryzen 7 3700x ve RTX 2070 Super İçin PSU ve Kasa Önerisi

masterhaşhaşi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ürünleri Amazon'dan alacağım. Uçakla akrabam ile gelecek. Ucuz ama iyisinden önerin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seasonic genelde yurt dışında oldukça güzel fiyatlara sahip olabiliyor, 850W +80 PLUS Gold modele bir bakmanızı öneririm. Kasa olarak MB 511'i tek geçerim.
Merhaba,

Ben de MB511'i kullanıyorum. bence de çok iyi bir kasa. hava sirkülasyonu, toz filtreleri vs. gerçekten çok iyi. yalnızca almak isteyen arkadaşlara bilgi olsun. kasanın cam kısmı plastik mika tarzı bir malzeme. herkesin hoşuna gitmeyebilir.

PSU olarak Seasonic tavsiye ederim. Modüler ve 80+ Gold sertifikalı 650w PSU yetecektir.
Kasa olarak MB511 iyidir ama Ryzen 3700x ve RTX 2070 için biraz hafif kalır bence.
NZXT ve Phanteks kasalar malzeme kalitesi olarak bir tık daha iyi gibi, bütçenizi bilmiyorum. NZXT H500i değerlendirilebilir. Phanteks P600s de çok güzel kasa eğer bütçe varsa. Daha ekonomik bir şey arıyorsan Zalman Z7 Neo var Dark Guardian da özellikle havalandırma konusunda başarılı.

Merhaba,

Ben de MB511'i kullanıyorum. bence de çok iyi bir kasa. hava sirkülasyonu, toz filtreleri vs. gerçekten çok iyi. yalnızca almak isteyen arkadaşlara bilgi olsun. kasanın cam kısmı plastik mika tarzı bir malzeme. herkesin hoşuna gitmeyebilir.
PSU olarak Seasonic tavsiye ederim. Modüler ve 80+ Gold sertifikalı 650w PSU yetecektir.
Kasa olarak MB511 iyidir ama Ryzen 3700x ve RTX 2070 için biraz hafif kalır bence.
NZXT ve Phanteks kasalar malzeme kalitesi olarak bir tık daha iyi gibi, bütçenizi bilmiyorum. NZXT H500i değerlendirilebilir. Phanteks P600s de çok güzel kasa eğer bütçe varsa. Daha ekonomik bir şey arıyorsan Zalman Z7 Neo var Dark Guardian da özellikle havalandırma konusunda başarılı.
Bu iyi mi acaba? Cooler Master MasterBox MB511 700W 80 Plus Tempered Glass RGB Led 3x120mm Fanlı Mesh Panel Pencereli MidTower Kasa | ITOPYA

PSU 700W 80+ yeterli olacaktır. Önünün mesh ızgara olması iyi. Yeni ekipmanlar artık daha fazla güç istiyor. Ekran kartı olsun, anakart olsun bu da daha fazla sıcaklık sorunu demek o yüzden hava sirkülasyonu çok önemli.
Lite 5 de yan panel camdı demek bunda pleksi kullanmışlar arkadaş öyle yazmış gerekirse ilerde cam kestirirsin ölçülerine göre.
Elinde X370 veya X470 anakart varsa Cooler Master fanları PWM olmadığı için DC modda en düşük devire alsan bile %60 devir hızında dönüyorlar. Bu da gürültü problemi demek.
350 ve 450 anakartlarda sorun olmuyor.
Kasayı internetten almanı tavsiye ederim. Beğenmezsen fanı vs gürültülü çalışırsa 15 gün içerisinde iade hakkın olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı