RTX 2070 Super ve Ryzen 7 3700X için PSU ve kasa önerisi

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Konuşma yasağım vardı yeni kalktı geç cevapladığım için kusura bakmayın.
Kasa almak konusunda acelem yok. Eğer 650w PSU sorun yaratır diyorsanız şimdilik sadece 700-750w PSU da alabilirim:
www.itopya.com/corsair-rm750x-750w-80-plus-gold-full-moduler-beyaz-psu/

Fiyatı biraz tuzlu ama ne dersiniz sizin öneriniz var mıdır başka? Daha uygun fiyata bir PSU olursa çok daha iyi olur. Son olarak da önerdiğiniz kasaya yakın performansta 1000tl‘ye yakın bi ürün önerirseniz bulup buluşturup bütçeme ekleyerek alabilirim...

Sadece power alacaksanız bu işinizi görür, buna 2080 bile takıldı.
Kasa olarak bu olabilir. Buda çok iyi.

Son düzenleme:
PSU olarak böyle bir öneri geldi:
Silver ile gold arasında 120tl fark var bu farkı vermeye değer mi sizce. Bunu yerine alacağım kasaya 120tl eklesem nasıl olur?
Bir de önerdiğiniz kasanın ilkinde 2 stok fan ikincisinde 1 stok fan bulunmakta. Ben ağırlıklı olarak video editi yapacağım için yeterli olacak mıdır kasa içi hava sirkülasyonu. Yoksa ekstra fan almamı gerektirecek bir durum var mıdır?
COOLER MASTER MB511 700W 80 PLUS 3x120mm RGB FANLI MidT ATX KASA yukarıda önerdiğimin 700W versiyonu.

Ayrı ayrı alacağım diyorsanız da Phanteks Eclipse P400A RGB + FSP HYDRO 700W 80+ veya FSP Raider II 750W 80 Plus Silver tercih edebilirsiniz fakat kasanın stoğu bitmiş ne yazık ki. RGB olmayan versiyonunun stoğu var, onu tercih edebilirsiniz.

750W+ silver PSU kafama yattı özellikle fiyatı çok uygun geldi. PSU'nun kalitesi nasıldır acaba?
Bir de paylaştığınız kasada 2 adet stok fan bulunmakta. Ben ağırlıklı olarak video editi yapmayı düşünüyorum. Bu işlem için kasa içi yeterli soğutma sağlanabilecek midir sizce?
Başka kasa öneriniz varsa 400-550tl bütçede bakabilirim.
İtopyada indirimde kasalar var isteğime uygun bir kasa var mıdır acaba...
Bir de 8+4 pin yuvası olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim acaba? Son paylaştığım PSU'da var mıdır bu özellik?

Son düzenleme:
PSU olarak böyle bir öneri geldi:
Silver ile gold arasında 120tl fark var bu farkı vermeye değer mi sizce. Bunu yerine alacağım kasaya 120tl eklesem nasıl olur?
Bir de önerdiğiniz kasanın ilkinde 2 stok fan ikincisinde 1 stok fan bulunmakta. Ben ağırlıklı olarak video editi yapacağım için yeterli olacak mıdır kasa içi hava sirkülasyonu. Yoksa ekstra fan almamı gerektirecek bir durum var mıdır?

750W+ silver PSU kafama yattı özellikle fiyatı çok uygun geldi. PSU'nun kalitesi nasıldır acaba?
Bir de paylaştığınız kasada 2 adet stok fan bulunmakta. Ben ağırlıklı olarak video editi yapmayı düşünüyorum. Bu işlem için kasa içi yeterli soğutma sağlanabilecek midir sizce?
Başka kasa öneriniz varsa 400-550tl bütçede bakabilirim.
İtopyada indirimde kasalar var isteğime uygun bir kasa var mıdır acaba...

Bir de 8+4 pin yuvası olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim acaba? Son paylaştığım PSU'da var mıdır bu özellik?

Merhaba

Son paylaştığım xigmatek de var 8+4.
Fsp de yok. (Özellikler kısmında 8 pin 1 adet yazıyor. Yazmasın Gereken 8 pin 1 adet, 4+4 in 1 adet)
Bu modelin içindeki power modelini bilmiyorum. Videosunu izlemek gerek.

Merhaba

Son paylaştığım xigmatek de var 8+4.
Fsp de yok. (Özellikler kısmında 8 pin 1 adet yazıyor. Yazmasın Gereken 8 pin 1 adet, 4+4 in 1 adet)
Bu modelin içindeki power modelini bilmiyorum. Videosunu izlemek gerek.
Özelliklerde 8 pin 1 adet dediğiniz kısmı göremedim ama ürün açıklamasında:
"Şerit kablolar arka paneldeki karışıklığı ortadan kaldırır ve sistemlere düzgün ve parlak bir görünüm kazandırır. Kolayca kurulum için 20 + 4 pin 450mm uzunluğundadır." gibi bir yazı gördüm. Bende mi bir sıkıntı var acaba :D

Bu arada xigmatek ürünü amazonda 100TL daha ucuz:
Aynı ürün müdür acaba 8+4 pin uyumu var mıdır? Siz onay verirseniz sipariş vereceğim direk.

Bir de kasa konusunda bir cevap alamadım. Önerdiğiniz 2 fan olan 400tl'lik kasa yeterli midir?

Özelliklerde 8 pin 1 adet dediğiniz kısmı göremedim ama ürün açıklamasında:
"Şerit kablolar arka paneldeki karışıklığı ortadan kaldırır ve sistemlere düzgün ve parlak bir görünüm kazandırır. Kolayca kurulum için 20 + 4 pin 450mm uzunluğundadır." gibi bir yazı gördüm. Bende mi bir sıkıntı var acaba :D

Bu arada xigmatek ürünü amazonda 100TL daha ucuz:
Aynı ürün müdür acaba 8+4 pin uyumu var mıdır? Siz onay verirseniz sipariş vereceğim direk.

Bir de kasa konusunda bir cevap alamadım. Önerdiğiniz 2 fan olan 400tl'lik kasa yeterli midir?

Evet aynı ürün.
Bence kasa yeterli. İşlemciyi iyi soğuttuktan sonra. 509TL biraz daha iyi.

Evet aynı ürün.
Bence kasa yeterli. İşlemciyi iyi soğuttuktan sonra.
Tamamdır PSU'yu sipariş veriyorum.

Son olarak 4 adet fanı olan kasalar yerine bunu tercih etmenizin sebebi nedir? Video rendering yaparken fazla fan olması faydama olmaz mı? Sizin önerdiğiniz 400tl'lik kasanın benim ilk paylaştığım kasaya göre avantajları nedir mesela.
Kasa konusunda pek bilgim yok da aklımda soru işareti kalmaması açısından aydınlatırdanız sevinirim. Sonrasında iki siparişi de gönül rahatlığıyla verebilirim :)

Tamamdır PSU'yu sipariş veriyorum.

Son olarak 4 adet fanı olan kasalar yerine bunu tercih etmenizin sebebi nedir? Video rendering yaparken fazla fan olması faydama olmaz mı? Sizin önerdiğiniz 400tl'lik kasanın benim ilk paylaştığım kasaya göre avantajları nedir mesela.
Kasa konusunda pek bilgim yok da aklımda soru işareti kalmaması açısından aydınlatırdanız sevinirim. Sonrasında iki siparişi de gönül rahatlığıyla verebilirim :)

Aslında bana kalsa 6 fanlı al. Ama sorunumuz ücret!
Belirttiğin fiyatlarda bu iki ürünü görebilirdim.
En önemli konumuz anakartın ve ekran kartın rahat sığması ve daralmaması.

Evet aynı ürün.
Bence kasa yeterli. İşlemciyi iyi soğuttuktan sonra. 509TL biraz daha iyi.
509tl'lik modeli alayım daha iyi diyorsanız fakat tek fan olması beni korkutuyor daha iyi soğutabilecek mi diğer modele göre
Aslında bana kalsa 6 fanlı al. Ama sorunumuz ücret!
Belirttiğin fiyatlarda bu iki ürünü görebilirdim.
En önemli konumuz anakartın ve ekran kartın rahat sığması ve daralmaması.
Dediğim gibi kasayı şu anda almak zorunda değilim sadece indirim olduğu için acele bi karar vermek istedim. Eğer başka bi öneriniz varsa bekleyip o modeli almaya gayret ederim. Ama yine de kasa için 600-700tl üzerinde harcama yapmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı