RTX 2070 Super ve Ryzen 7 3700X için PSU ve kasa önerisi

anrede

Centipat
Merhabalar. Black Friday indirimi ile;
  • MSI 2070 Super Gaming X Trio,
  • R7 3700X işlemci,
  • MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi anakart aldım.
Kalan bütçem 800 TL ve şu an kasa ile PSU eksiğim kaldı sadece. Kasa konusunda bir tecrübem yok ekran kartı ve anakart boyutlarından dolayı şu kasaya sığar mı bilemedim:

Sistemim için bu kasa yeterli midir? Sizin önerileriniz nelerdir. Şu an Max 800TL verebilirim kasa ve PSU için.
İtopya'da indirimde PSU ve kasalar var, onlardan da önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değildir. Özellikle Poweboost ise hiç değildir. Açıkçası kasa ve PSU için ayırdığınız bütçe sistemin geri kalanına bakınca dengesiz kalıyor. İşlemci, anakart ve ekran kartına abanıp PSU ve kasa için düşük bütçe bırakmışsınız. Halbuki en önemli bileşen PSU'dur bir yerde. Bütçeyi bir şekilde biraz daha artırmaya çalışın. Sistem için bu PSU yeterlidir fakat kasaya az bütçe bırakıyor.

Merhaba

Belirttiğiniz kasaya sistem sığar ama anakarttaki 8+4 pin yuvası powerda olmayabilir. Ek olarak o power biraz düşük gibi.

Ben CM H500 750W tavsiye ediyorum. Çünkü o ekran kartı 650 ve üstünü istiyor. 650 riskli olabilir.

Not: 8+4 pin anakart girişine dikkat edin. Hala 700W - 750W - 800W olmasına rağmen koymayan markalar var. Bilginize.

Aynı kasadan 2. bilgisayarımda kullanıyorum PSU olmadan almıştım. Çok iyi şekilde hava akımı var. Sadece ön tarafında pamuklanma tarzında kirleniyor sık sık temizlemelisiniz elektrikli süpürge gibi resmen 😄
Ben de bir üst versiyonu olan H500P Mesh kullanıyorum ve dediğiniz gibi ön mesh panelde toz birikiyor uzun zaman temizleyeyince. Ama bu kötü bir durum değil, orayı temizlersiniz. Asıl toz kasanın içine dolmasın 😀

Merhaba

Belirttiğiniz kasaya sistem sığar ama anakarttaki 8+4 pin yuvası powerda olmayabilir. Ek olarak o power biraz düşük gibi.

Ben CM H500 750W tavsiye ediyorum. Çünkü o ekran kartı 650 ve üstünü istiyor. 650 riskli olabilir.

Not: 8+4 pin anakart girişine dikkat edin. Hala 700W - 750W - 800W olmasına rağmen koymayan markalar var. Bilginize.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Konuşma yasağım vardı yeni kalktı geç cevapladığım için kusura bakmayın.
Kasa almak konusunda acelem yok. Eğer 650w PSU sorun yaratır diyorsanız şimdilik sadece 700-750w PSU da alabilirim:
www.itopya.com/corsair-rm750x-750w-80-plus-gold-full-moduler-beyaz-psu/

Fiyatı biraz tuzlu ama ne dersiniz sizin öneriniz var mıdır başka? Daha uygun fiyata bir PSU olursa çok daha iyi olur. Son olarak da önerdiğiniz kasaya yakın performansta 1000tl‘ye yakın bi ürün önerirseniz bulup buluşturup bütçeme ekleyerek alabilirim...
Değildir. Özellikle Poweboost ise hiç değildir. Açıkçası kasa ve PSU için ayırdığınız bütçe sistemin geri kalanına bakınca dengesiz kalıyor. İşlemci, anakart ve ekran kartına abanıp PSU ve kasa için düşük bütçe bırakmışsınız. Halbuki en önemli bileşen PSU'dur bir yerde. Bütçeyi bir şekilde biraz daha artırmaya çalışın. Sistem için bu PSU yeterlidir fakat kasaya az bütçe bırakıyor.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Gelen yorumlar üzerine bütçemi 1000TL civarına çekmeye karar verdim. Tekrardan önerileriniz varsa alabilirim.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Gelen cevaplar sonrası 650W güç kaynağının yeterli olmayabileceği söylendi. Bütçeyi 1000tl’ye çektim. Buna göre tekrar öneride bulunursanız sevinirim
Öneri için teşekkür ederim. 650W güç kaynağının yetersiz olabileceği söylendi. Bunla beraber bütçemi 1000tl’ye çektim. Bu bütçeye uygun yeni bir öneride bulunursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı