Ryzen 7 3700x ve RTX 2070 Super İçin PSU ve Kasa Önerisi

1000 lira kasa ve PSU bütçem
Bütçe belirtiniz. Tavsiyem: Corsair HX850
Yurtdışı fiyatından oldukça iyi bir fiyat bu.
Bir de kasayı yurtdışından getirmek oldukça zor olur. Sonuçta belli bir hacim ve ağırlık limiti oluyor uçaktaki bagajın.
eğer yeni temperli "camlı" modeliyse güzel. bendeki mika plastik bir panel güzel değil kesinlikle. güç kaynağı konusunda ben temkinliyimdir. belki de gereksiz bir temkinlilik gold plus sertifikalılara bakarım. çünkü güç kaynağı sebebiyle sistemim bozuldu. dikkat eder oldum.

PSU olarak Seasonic tavsiye ederim. Modüler ve 80+ Gold sertifikalı 650w PSU yetecektir.
Kasa olarak MB511 iyidir ama Ryzen 3700x ve RTX 2070 için biraz hafif kalır bence.
NZXT ve Phanteks kasalar malzeme kalitesi olarak bir tık daha iyi gibi, bütçenizi bilmiyorum. NZXT H500i değerlendirilebilir. Phanteks P600s de çok güzel kasa eğer bütçe varsa. Daha ekonomik bir şey arıyorsan Zalman Z7 Neo var Dark Guardian da özellikle havalandırma konusunda başarılı.
Hocam MB511 o sisteme niye hafif kalsın anlayamadım? Kasanın soğutması gayet yeterli bu sistem için. Para sizin olmadığı için gereksiz tavsiyelerde bulunmayın.

Seninle tartışmaya girmeyeceğim senin gereksiz gördüğün başkası için gerekli olabilir.
Mesh ızgara evet soğutma performansını artırır. Peki ya fanlar? Kablolama? Phanteks kasaların kablolama kanallarını test etme imkanınız oldu mu? Veya NZXT fanların kalitesini bizzat test ettiniz mi?
Senet imzalattığımı da hatırlamıyorum arkadaşa.

MB511 güzeldir NZXT'de güzeldir, tercih arkadaşa kalmış. 2 Firma da kendi alanlarında bir şeyler başarmış firmalar, bunun üzerine tartışmayı gereksiz buluyorum. PSU olaraksa şüphesiz alabileceğin bir kaç PSU markası var bunlar; Corsair,Seasonic,FSP(Hydro serileri) aralarında hangisi uygunsa almanı öneririm büyük ihtimalle üçü de üzmeyecektir uzun vadede. (Ben tercihimi Corsair ya da Seasonic için kullanırdım sanırım, FSP'nin ürünlerini daha önce kullanmadığım için söylüyorum bunu.)

Seninle tartışmaya girmeyeceğim senin gereksiz gördüğün başkası için gerekli olabilir.
Mesh ızgara evet soğutma performansını artırır. Peki ya fanlar? Kablolama? Phanteks kasaların kablolama kanallarını test etme imkanınız oldu mu? Veya NZXT fanların kalitesini bizzat test ettiniz mi?
Senet imzalattığımı da hatırlamıyorum arkadaşa.
Kablolama bilmeyen adam hiçbir kasada kablolama yapamaz. MB511'de kablolama konusunda sorun yaşamadım. Ayrıca sorun önerin değil, önerinin gerekçesi. O sisteme hafif kalmış diyorsun. Sistemle ne alakası var?

Kablolama bilmeyen adam hiçbir kasada kablolama yapamaz. MB511'de kablolama konusunda sorun yaşamadım. Ayrıca sorun önerin değil, önerinin gerekçesi. O sisteme hafif kalmış diyorsun. Sistemle ne alakası var?
Kasanı savunmanı anlıyorum ama MB511 orta seviye sistemler için dizayn edilmiş bir kasa.
Ama arkadaşın bütçesi kısıtlıymış ben de neden olmasın dedim.
Uzatmaya gerek yok

Kasanı savunmanı anlıyorum ama MB511 orta seviye sistemler için dizayn edilmiş bir kasa.
Ama arkadaşın bütçesi kısıtlıymış ben de neden olmasın dedim.
Uzatmaya gerek yok
Benim kasam değil. Ben şu an farklı bir kasa kullanıyorum. Demek istediğim para sizin olmadığı için boşuna fazladan para harcatmaya çalışmayın insanlara.

Şimdi MB 511 ve Dark Guardian ilgimi çekti hangisini alayım sizce? Bu arada tartışma çıkmasın ilk başta fiyat belirtmemek benim suçumdu.

Sıkıntı yok Hocam ikisi de önü mesh olan kasalar ... Cooler Master marka olarak daha çok tercih ediliyor. Dark a teneke diyenler var malumunuz.
İçinize hangisi sinerse onu alın derim ama Cooler Master alacaksanız yan panel cam olanı alın. Pleksi kolay çizilir.

DARK GUARDIAN
Kasa TipiMid-Tower
Uyumlu AnakartlarATX, Micro-ATX, Mini-ITX
3.5"2 Adet
2.5"7 Adet
Genişleme Yuvası PCI-E8 Adet
Ekran Kartı Desteği380mm
İşlemci Soğutucu Desteği165mm
Kasa Sacı0.7mm SPCC(Çelik)
Güç Kaynağı TüneliAltta
Fanlar ve Fan YuvalarıÖn Panel : 3x 12CM Dual RGB Ring LED'li fan
Arka Panel : 1x 12CM Dual RGB Ring LED'li fan
Üst Panel : 2x 12CM Dual RGB Ring LED'li fan
Boyut430mm (Y) x 210mm (G) x 510mm (D)
USB Çıkış3 Adet
Garanti Süresi2 Yıl
Üretici KoduDKCHGUARDIAN

0.7 mm SPCC(Çelik) diyor ki genelde 0.45 olur, teneke değil yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı