Ryzen 7 3700X ve RX 570 sistem toplama

LaveraN

Decapat
6000 TL bütçe ile işlemci odaklı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ekran kartını 2020 başlarında yükselteceğim, sizce aşağıdaki sistemde bir problem var mı?
İleriye dönük bir PC olsun istiyorum, ilerde 16 GB'lık bir RAM eklemesi daha yapacağım.
  • Ryzen 7 3700X
  • RX 570 Nitro 4 GB
  • Gigabyte B450M Aurous Elite
  • Corsair 2X8 3200MHz RAM
  • Cooler Master MB511
  • Samsung 970Evo+
  • FSP 700W 80+
  • Seagate Barracuda 1TB HDD

Güzel bir sistem olmuş. Dediğiniz gibi ekran kartı zayıf kalmış ama demişsiniz zaten ileride yükselteceğim diye. Ne diyelim hayırlı olsun şimdiden.

6000 TL bütçe ile işlemci odaklı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ekran kartını 2020 başlarında yükselteceğim, sizce aşağıdaki sistemde bir problem var mı?
İleriye dönük bir PC olsun istiyorum, ilerde 16 GB'lık bir RAM eklemesi daha yapacağım.
  • Ryzen 7 3700X
  • RX 570 Nitro 4 GB
  • Gigabyte B450M Aurous Elite
  • Corsair 2X8 3200MHz RAM
  • Cooler Master MB511
  • Samsung 970Evo+
  • FSP 700W 80+
  • Seagate Barracuda 1TB HDD
Sistem güzel fakat bazı şeylerden kısarak X570 anakart alsanız daha iyi olabilir.

Elimde AMD Ryzen 3700X işlemci bulunmakta kutusu hiç açılmamış yani güvenlik bandı halen üzerinde duruyor. Masaüstü bilgisayar toplayacaktım fakat bu karardan vazgeçtim. Fiyat olarak 2400TL talep etmekteyim.
Faturalı ve garantili ürün.
Bu arada sisteminiz gayet uyumlu.

Elimde AMD Ryzen 3700X işlemci bulunmakta kutusu hiç açılmamış yani güvenlik bandı halen üzerinde duruyor. Masaüstü bilgisayar toplayacaktım fakat bu karardan vazgeçtim. Fiyat olarak 2400TL talep etmekteyim.
Faturalı ve garantili ürün.
Bu arada sisteminiz gayet uyumlu.
Ryzen 7 3700x zaten 2440 tl şuan. Pek mantıklı değil yani sizden almam .İlginiz için teşekkür ederim...

Kusura bakmayın 1 haftadır fiyatlara göz atamadım. Fiyatı 2300TL olarak güncelliyorum.
Çok güncellemişsin hocam bence 2.400 e piyasa da satılırken sen 2.390 tl yapsaydın :D

Konuya gelince x570 pcı 4.0 bir anakart eklemeye çalış hard disk gibi parçaları sonradan da ekleyebilirsin ama güncel bir anakart alman daha sağlıklı olur.

Çok güncellemişsin hocam bence 2.400 e piyasa da satılırken sen 2.390 tl yapsaydın :D

Konuya gelince x570 pcı 4.0 bir anakart eklemeye çalış hard disk gibi parçaları sonradan da ekleyebilirsin ama güncel bir anakart alman daha sağlıklı olur.
Hiç kullanmadığım kutusu hiç açılmamış bir ürünü ölü fiyatına mı satmamı istiyorsunuz. Ayrıca siz fiyatı kaç TL olarak belirlememi düşünüyordunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı