Ryzen 7 3800X için sıvı soğutucu tavsiyesi

AJANYILDIZ

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;

Çok fazla bilgim yok ve konu hakkında desteklerinizi rica ediyorum. Canlı yayın yapmaktayım ve sistemimin sıvı soğutucuya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Aşağıya sistem özelliklerimi ve aklımdaki sıvı soğutucu modelleri bırakacağım, mümkün olduğunca o seçeneklerin dışına çıkmayacağım, eğer gerçekten önereceğiniz başka bir modelin aşağıdakilerden daha üstün performans vereceğini düşünüyorsanız o zaman tavsiye edin. Çıkaracakları ses veya fiyat performansı önemli değil sadece sıralamaya koyup en iyisinden başlayarak 1., 2. ve 3. şeklinde belirtirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim.

* Sistemin kullanım amacı;

5/10 saat ya da daha fazla oyun.
Canlı yayın.
Video edit.
Photoshop.

* Oynadığım örnek oyunlar;

CS:GO.
GTA V
PUBG.
Valorant.

/ Sistemim.

AMD Ryzen 7 3800X 4.5GHz 32MB önbellek 8 çekirdek AM4 7nm.
ASUS ROG STRIX X570-F GAMING AMD 4400 MHz (OC)
G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16.
Xigmatek hera Full range 80 Plus Gold 850W.
Corsair Crystal serisi 680X RGB.

/ Aklımdaki modeller.

ASUS ROG ryujın 240​

ASUS ROG ryuo 240​

Corsair iCUE H115I Elite capellıx RGB 280mm​

Corsair Hydro serisi H115I RGB Platinum 280mm​

Corsair iCUE H150I RGB Pro XT 360mm​

Corsair iCUE H150I Elite capellıx RGB 360mm​

ASUS ROG Ryujin 360 RGB livedash OLED 360mm​

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryujin alıp o kadar para vermek gereksiz.

Ryujin alıp o kadar para vermek gereksiz.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. :) Fiyatların pahalı olduğunun farkındayım fakat sistemim Asus ve corsair üzerine kurulu Kalkıp Msı marka sıvı soğutucu almak istemiyorum öte yandan msı sıvı soğutma kitleri için iyi şeyler duymadım. Bu arada formumda da dediğim gibi bu modeller arasından dağılmak istemiyorum.

O listede en üstte Asus Ryujin 360 ile H150 Elite Capellix var. Bunlardan daha iyi diyebileceğim tek ürünün fiyatı astronomik (Cooler Master Sub-zero) ve gereksiz ihtiyacınıza göre.

Alternatif olarak NZXT Z73 önerebilirim. Hatta kendim kullanmak için almıştım o sebeple satıyorum eğer ilgilenirseniz bugün açtığım satılık konusunda var. Hatta beraberinde sizin sorduklarınızdan Asus Ryuo 240 ve tercih etmeyeceğinizi düşündüğüm F/P ürünü Arctic Liquid Freezer II 360 var.

MSI ürünlerin performansı başarısız. Asus'ta da Ryujiin dışındakiler noname ürünlerle aynı performansı veriyor neredeyse.

Amazon.com.tr al Amazon germany satıyor ucuza geliyor bayağı.
Yorumun için teşekkür ederim.
O listede en üstte Asus Ryujin 360 ile H150 Elite Capellix var. Bunlardan daha iyi diyebileceğim tek ürünün fiyatı astronomik (Cooler Master Sub-zero) ve gereksiz ihtiyacınıza göre.

Alternatif olarak NZXT Z73 önerebilirim. Hatta kendim kullanmak için almıştım o sebeple satıyorum eğer ilgilenirseniz bugün açtığım satılık konusunda var. Hatta beraberinde sizin sorduklarınızdan Asus Ryuo 240 ve tercih etmeyeceğinizi düşündüğüm F/P ürünü Arctic Liquid Freezer II 360 var.

MSI ürünlerin performansı başarısız. Asus'ta da Ryujiin dışındakiler noname ürünlerle aynı performansı veriyor neredeyse.
Yorumun faydalı oldu teşekkür ederim. Bir kaç destek daha arıyorum.

Geri
Yukarı