Ryzen 7 4800H aşırı ısınma

424997

Decapat
Arkadaşlar ben laptop aldım 3 ay oldu Ryzen 7 4800H işlemcisine sahip oyundayken 80 dereceyi görüyorum bazen 85 oluyor aşırı nadir bir şekilde 90 oluyor. Hiç performans kaybı yaşamıyorum ara sıra sıra cızırtı geliyor bilgisayardan kulaklığı takınca hoparlöre geliyor. Isınma ile bir ilgisi var mıdır yoksa yazılımsal mı bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim? (altta soğutucu var taksam da takmasam da bir şey değişmiyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben laptop aldım 3 ay oldu Ryzen 7 4800H işlemcisine sahip oyundayken 80 dereceyi görüyorum bazen 85 oluyor aşırı nadir bir şekilde 90 oluyor. Hiç performans kaybı yaşamıyorum ara sıra sıra cızırtı geliyor bilgisayardan kulaklığı takınca hoparlöre geliyor. Isınma ile bir ilgisi var mıdır yoksa yazılımsal mı bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim? (altta soğutucu var taksam da takmasam da bir şey değişmiyor.)
80-85 Dereceler çok normal.

Bu sıcaklık değerleri notebook için idealdir, ısıyı düşürmek için Boost'u kapatabilirsiniz. Bahsettiğiniz cızırtı notebooktan mı geliyor kulaklıktan mı geliyor ayırt edin, kulaklıktan geliyor ise farklı cihazlarda da deniyebilir misiniz?

Bu sıcaklık değerleri notebook için idealdir, ısıyı düşürmek için Boost'u kapatabilirsiniz. Bahsettiğiniz cızırtı notebooktan mı geliyor kulaklıktan mı geliyor ayırt edin, kulaklıktan geliyor ise farklı cihazlarda da deniyebilir misiniz?

Kulaklık sağlam uzun süredir kullanıyorum oyundayken geliyor özellikle o cızırtı sesi 1-2 saniye sürmekte ara sıra ses hizmeti gittiğide oluyor (bildiğin çöküyor kullanamıyorum ses gidiyor) DxDiag aygıt yöneticisine baktığımda sorun yok diyor.Önceden yoktu ses ayarları ile oynamadım nasıl oldu bilmiyorum.
Hocam 1 yıllık Nitro5 laptopumda 100 dereceyi buluyordum fanları temizledim ve 80 derecelerdeyim Maşallah :D :D (Oyunlarda) 6-7 ayda bir fan temizliği yapılması gerekmiş
Sorduğum çoğu kişi öyle dedi işlemci H gereğinden fazla ısınması normal dediler teşekkürler 😄

Son düzenleme:
Kulaklık sağlam uzun süredir kullanıyorum oyundayken geliyor özellikle o cızırtı sesi 1-2 saniye sürmekte ara sıra ses hizmeti gittiğide oluyor (bildiğin çöküyor kullanamıyorum ses gidiyor) DxDiag aygıt yöneticisine baktığımda sorun yok diyor. Önceden yoktu ses ayarları ile oynamadım nasıl oldu bilmiyorum.

Sürücüleriniz güncelleyin, Windows onarım komutlarını uygulayın, ısıdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Termal macun denediniz mi?

Termal macun denediniz mi?

Bilgisayar yeni, alalı 3 ay oldu ısıdan kaynaklı değil sanırsam dediğiniz gibi büyük ihtimal yazılımsal ( YouTube'da müzik dinlerken video izlerken sorun yaşamıyorum ) çünkü hoperlördeyken kulaklığı takınca kulaklığa giden bir cızırtı sesi kulaklığı çıkarınca hoperlöre geri geliyor garip bir şekilde.Ses sürücüsünde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum ilk 2 ay yoktu çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı