Ryzen 7 4800H aşırı ısınma

Problem değilse o şekilde kullanın kronikte olabilir, mesela benim notebookta da coil whine var, takmıyorum. Kafaya takmamak lazım.

Coil whinede kronik bu PC de ayrıca garip bir şekilde seviyorum ekran kartının çalıştığını anlıyorum :D zamanla alıştım buna da alışırım diye umuyorum şimdi aygıt yöneticisinde NVIDIA High definitioun Audio sağ tık ile güncelledim yeniden başlatıp tekrar deneyeceğim
Ben her zaman dengeli de kullanıyorum, performans kaybetmeden az fan sesi ve sıcaklık elde ediyorum
Ben performans kaybediyoruz diye biliyordum o zaman artık böyle kullanacağım teşekkürler

Arkadaşlar hemen hemen benm pcde arkadaş ile aynı ama işlemci maşallah 90 dereceler de. Laptop bu işlemciyi soğutamıyor en azından lenovo idepad serisi. Ben boostu kapatıyorum genelde; fps kaybı ciddi olursa o oyuna özel açıyorum mesela Watch Dogs 2 de 2 saatlik oynamamda max 91 gördü işlemci. Boostu kapatınca Max 69 gördü. Fps kaybıda olmadı.
Aynı model laptopu kullanıyorum fakat böyle bir sorun yaşamıyorum.

Hangi ısı kipi ayarı seçili?

Eki Görüntüle 963357
Dostum bir şey sorabilir miyim ? Laptopum yeni 2 haftalık ve ilk laptopum yeni laptop tecrübem hiç yok. Aynı pc'ye sahibiz ve ben oyun oynamıyorken ısı ayarını ''Sessiz'' Pil de de hep ''Tasarruf'' kipini seçiyorum. Oyun oynarken pili tam performansa alıp tasarruftan çıkıyorum yoksa fps 2,3 anca geliyor. Yani %100 ise bile pil yine tasarrufta pc boştayken. 2 Hafta önce pc'nin pil değerlerinde:'' Tasarlandığı Kapasite 45 w, Tam Şarj Kapasitesi ise 46,küsür idi.'' Ama 2 gündür oyun oynuyorum ve dediğim gibi oyunda her şey performans da, oyun oynamıyorken ısı sessiz de ve pil de %kaçta olursa olsun tasarruf kipinde. Hatta Pil Döngü Sayım da 10 sadece. Ama şu an ki pil w değerleri ise:'' Tasarlandığı 45 w, Tam Sarj Kapasitesi 44,82 Wh'' oldu ve bu iki günde oyun oynadıkça oldu. Haliyle çok korkutuyor 2 günde bu kadar düşmesi. Acaba birşeyleri yanlış mı yapıyorum ? (Bu arada işlemci boostunu da kapadım artık)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı