Ryzen 7 4800H undervolt yapma

gkhnn2

Decapat
Laptopumdaki işlemci yük altındayken 80-90 dereceleri görüyor ve undervolt işinin buna çözüm olacağını gördüm okudum. Bunu nasıl yapabiliriz, bir rehber var mı?

Laptopumdaki işlemci yük altındayken 80-90 dereceleri görüyor ve undervolt işinin buna çözüm olacağını gördüm okudum. Bunu nasıl yapabiliriz, bir rehber var mı?

80-90 derece normal.
92-93'den sonrası anormal.
Buna rağmen ısınmayı önlemek istiyorsanız undervolt yapmanızı önermem. QuickCPU ile işlemcinin performansını düşürebilirsiniz.

Kendime ait konu.

80-90 derece normal.
Buna rağmen ısınmayı önlemek istiyorsanız undervolt yapmanızı önermem. Quickcpu ile işlemcinin performansını düşürebilirsiniz.

Hocam o işlemcinin 105 dereceye kadar çalışma durumu var. 100 kadar sorun yok ben 99 derecede 2 saat oyun oynamıştım( i5 2410M GT 520M)

Öncellikle laptopun markası nedir?
Ayrıca 80-90 derece arası laptopta işlemci sıcaklığı gayet normal.
Asus TUF serisi hocam, oyunda son fan ayarında 90-95 bandını görmüşlüğüm var yalan olmasın tam sayı veremiyorum
80-90 derece normal.
Buna rağmen ısınmayı önlemek istiyorsanız undervolt yapmanızı önermem. QuickCPU ile işlemcinin performansını düşürebilirsiniz.
QuickCPU uygulamasını araştıracağım, yine de tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim hocam.

Kendime ait konu.
Çok teşekkür ederim hocam ilgileneceğim, takıldığım bir soru olursa sizi rahatsız edebilirim.
Hocam o işlemcinin 105 dereceye kadar çalışma durumu var. 100 kadar sorun yok ben 99 derecede 2 saat oyun oynamıştım( i5 2410M GT 520M)
Ben de ona güveniyorum biraz ama yıllarca masaüstüne alışmışım, ürkütmüyor değil.
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum, ama rahatsız olduğum şey fan sesi. :(
Sesten yana bir sıkıntım yok hocam malzeme zarar görmesin yeter bana.

Çok şikayetçi değilim aslında.

Yan taraftaki hava kanalı gibi gözüken yerler aslında tasarım için yapıldığı söyleniyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rehberi uyguladınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı