Ryzen 9 5900X 65 derece

KadirElvan

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, ben yeni sistem kurdum parçalar aşağıdaki gibi kasa yok dışarıda ve sabit bir platform üzerine kurdum. Sorunum şu arkadaşlar sistem boşta iken işlemci 65 derecelerden aşağı düşmüyor arada sırada kısa yükselişler yapıyor sıcaklığı arttırıyor. Ryzen Master'da indirdiğim ve kurduğum gibi duruyor. Bu işlemci neden bu kadar sıcak? Soğutucu iyi diye aldım fakat o da sabit hızda dönüyor onu da kontrol edemiyorum. Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Anakart: ASUS TUF Gaming X570-PLUS Wi-Fi
Ekran kartı: RX580 Sapphire 4 GB.
PSU: Corsair RM750.
İşlemci soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 360r
SSD: 240 GB silicon Power.
RAM: 16x2 silicon Power 3600 MHz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    84,5 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sürülü mü? Sürülü ise hangi termal macun kullanıldı?

Heatsink compounds HY510 diye bir termal macun sürdüm yayarak sürdüm tüm bilgisayarlarımda kulladnım bir sorun olmadı ilk defa yüksek sistem kullanıyorum ve neden bu kadar ısındığını anlamadım sistem boşta.
Voltaj yüksek gibi geldi bana manuel voltaj vererek sorunu çözersiniz sanırım.

İlk defa yüksek bir sistem kullanıyorum o yüzden voltaj kısmını bilmiyorum çok bilgisayar topladım ama boyle yuksek ozellşklere sahip PC ilk defa topladım o yüzden çok dikkat ettim her şeyi kıtabına göre yaptım gereksi sofwareları kurdum fakat nedense hep bu durumda.

Heatsink compounds HY510 diye bir termal macun sürdüm yayarak sürdüm tüm bilgisayarlarımda kulladnım bir sorun olmadı ilk defa yüksek sistem kullanıyorum ve neden bu kadar ısındığını anlamadım sistem boşta.

1.93W/m-k değerine sahip arasına tükürseniz daha çok iş yapar güzel bir termal macun alıp ve undervolt yaparsanız düşük dereceleri görürsünüz.

Hocam kullandığınız termal macun çok dandik onun yerine MX4 kullanırsan ciddi derece sıcaklık düşecektir.
1.93W/m-k değerine sahip arasına tükürseniz daha çok iş yapar güzel bir termal macun alıp ve undervolt yaparsanız düşük dereceleri görürsünüz.
Teşekkürler peki voltaj ayarlarıyla oynamadım ama voltaj olarak su anda 1.4 görünüyor acaba kendisi ayar yapmıyorr mu benimmi yapmam gerek her seferinde oyun oynarken arttırıp oynamadığım düşürmem mi gerek yoksa otomatik bir ayarı var mı? Bir de şimdi thermal macun siparişi vereceğim en iyi hangisi olur benim işimi fazlasıyla görürü çünkü yüksek oyunlar oynayacağım o yüzden iyi bir şey olması lazım.

Teşekkürler peki voltaj ayarlarıyla oynamadım ama voltaj olarak su anda 1.4 görünüyor acaba kendisi ayar yapmıyorr mu benimmi yapmam gerek her seferinde oyun oynarken arttırıp oynamadığım düşürmem mi gerek yoksa otomatik bir ayarı var mı? Bir de şimdi thermal macun siparişi vereceğim en iyi hangisi olur benim işimi fazlasıyla görürü çünkü yüksek oyunlar oynayacağım o yüzden iyi bir şey olması lazım.

TERMAL Thermal Grizzly Kryonaut 12,5 W/m·k 1gr Macun Tg-k-001-rs Fiyatları ve Özellikleri bu en iyisidir ama 1 gram 1 kullanımlık yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı