Ryzen 9 5900X sıcaklıkları kaç derece olmalı?

tRpSanctuary

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 9 5900X boşta ve tam yükte sıcaklık değerleri kaç olmalı? Windows update yapıyordum %10 kullanımdaydı 70i gördü. Update bitti 50nin altına düştü. Normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• ilk test tam yük.png
    ilk test tam yük.png
    101,8 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciler için 85 derecenin altı normaldir. Yüksek sıcaklıklarda işlemci frekans düşürür, gerekirse bilgisayarı kapatır. Ara sıra kontrol edip 85 derecenin altında çalıştığına bakmak gerekir. Sıcaklık fazlaysa termal macun sürmek, fanları kontrol etmek gibi önlemler alınır.

Arkadaşlar daha yeni kurdum sistemi. Kullandığım macun:
Sıvı soğutma bloğu tam oturmamış olabilir, sıvı soğutma pompasında bir sorun olmuş olabilir, fazla sürdüyseniz termal macun gitmemesi gereken yerlere dağılmış olabilir, az sürdüyseniz iletimi tam yapmıyor olabilir. Aklıma gelenler bu.

Sıvı soğutma bloğu tam oturmamış olabilir, sıvı soğutma pompasında bir sorun olmuş olabilir, fazla sürdüyseniz termal macun gitmemesi gereken yerlere dağılmış olabilir, az sürdüyseniz iletimi tam yapmıyor olabilir. Aklıma gelenler bu.
Cpu fan kısmına bir şey takmadım sanırım pumpda var sadece kurulumda mı sıkıntı oldu acaba? Veya macunu mu fazla kaçırdım 1gr geldi hepsini kullandım.

Geri
Yukarı