Ryzen 9 5900X sıcaklıkları kaç derece olmalı?

Hocam hepsini boşaltmanız fazla değil mi sizcede? bir nohut kadar sıkılması gerekiyor diye biliyorum.
Evet öyle oldu galiba. Şu an yeniden test ettim 80 oluyor maksimum. Sadece işlemciyi soktuğumda 72 oluyor. Ekran kartını dahi sokmasam diğerlerini soksam sıcaklık fark ediyor.

Evet öyle oldu galiba. Şu an yeniden test ettim 80 oluyor maksimum. Sadece işlemciyi soktuğumda 72 oluyor. Ekran kartını dahi sokmasam diğerlerini soksam sıcaklık fark ediyor.
Hocam öncelikle eğer tüm hepsini işlemcinin üzerine boşaltıysanız dikkatli bir şekilde termal macunu temizlediğinizden emin olup bir nohut tanesi kadar sıkmanızı öneririm, bu işlemi uyguladıktan sonra kasanızın arka egzoz fanı bulunuyorsa kesinlikle duvara veya en yakınında bulunan cisme 5 parmak uzaklıkta kullanmanızı öneririm, eğer sıvı soğutmanın fanlarının ve radyatörlerinin çıkış yaptığı kısmın üzeri kapalı ise tekrar dediğim gibi açmanızı ve hava almasını öneririm ek olarak kasanızın mesh bir yapıya sahip olup olmaması bu durumu etkiler. Son olarak hepsini uyguladıysanız ve durum aynıysa ilk önce sıvı soğutma yorumlarını ve sorunlarını araştırıp testlerine bakmanızı ardından eğer sıvı soğutmanızın sıkıntılı olduğunu düşünüyorsanız hata tespiti yapıp garantiye yollamanızı öneririm.

Kartınızın yaydığı ısı sistemin içinin ısınmasına sebebiyet vermektedir bu yüzden ne kadar çok bileşeni aynı anda yüke alırsanız ısı o kadar artacaktır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı