Ryzen 9 5950X için RAM önerisi

Evet, hepsini XMP ayarını açarak orijinal değerlerine getirmeniz gerekiyor. Kolay bir şey. PC'yi başlattığınızda klavyeden "delete" tuşuna art arda basın veya basılı tutun. Veya ilk açılışta zaten önünüze gelecek ekrandan F1 tuşuna basarak BIOS'a giriş yapacaksınız. Bu adımdan sonra XMP profilini "Profile 1" olarak yapın. Ondan sonra F10'a basın, karşınıza "kaydet ve çık" penceresi gelecek. Buna OK deyip ayarları kaydediyorsunuz. Bundan sonra RAM'leriniz orijinal frekanslarında çalışıyor hale geliyor.

Bu alınır mı hocam fiyatı çok uygun gözüküyor ?

Bu alınır mı hocam fiyatı çok uygun gözüküyor?

Çipleri yine Micron E-Die. Yani benim attığım Crucial Ballistix'lerin çipleri ile aynı. Sadece oyun ve film izleyecek bir kullanıcı olarak 64 GB size çok fazla. 32 gayet yeterli. Crucial Ballistix'leri alın derim o yüzden.

Merhaba arkadaşlar, Ryzen 9 5950X ve ASUS ROG Crosshair VIII Hero(Wi-Fi) için uyumlu çalışacak RAM tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

32 GB RAM tercihimdir. Oyun ve film izleme amaçlı kullanacağım.
Ekran kartı: RX 6900 XT.
SSD: Samsung 980Pro.

Bu RAM nasıldır: GSKILL 32GB(2x16GB) TRIDENT Z NEO DDR4 3600MHz CL16 AMD Ryzen Uyumlu RGB LED Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bütçe 5000TL.

Sana tavsiyem anakartının QVL uyumluluk listesine göre alman lazım burada sana tavsiye edilen RAM'ların uyumsuz olma ihtimali yüksek bende ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming Wi-Fi kullanıyorum tavsiye üzerine aldım maalesef RAM anakart çalışmadı eğer overclock yapmayacaksan 3600MHz ile 3733 MHz arasında RAM'lar bakabilirsin ben 4400MHz aldım çalışmadı dcop aktif olduğu halde 3400MHz'de çalıştırabildim işlemcimi Ryzen 9 5900X ona göre al keşke ASUS almasaydın. MSI'de böyle bir durum yok istediğin RAM'ı al tak çalıştır. Yapabilirdin

Sana tavsiyem anakartının QVL uyumluluk listesine göre alman lazım burada sana tavsiye edilen RAM'ların uyumsuz olma ihtimali yüksek bende ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming Wi-Fi kullanıyorum tavsiye üzerine aldım maalesef RAM anakart çalışmadı eğer overclock yapmayacaksan 3600MHz ile 3733 MHz arasında RAM'lar bakabilirsin ben 4400MHz aldım çalışmadı dcop aktif olduğu halde 3400MHz'de çalıştırabildim işlemcimi Ryzen 9 5900X ona göre al keşke ASUS almasaydın. MSI'de böyle bir durum yok istediğin RAM'ı al tak çalıştır. Yapabilirdin
Cevabınız için çok teşekkür ederim. GSKILL 32GB(2x16GB) TRIDENT Z NEO DDR4 3600MHz CL16 AMD Ryzen Uyumlu RGB LED Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bunu aldım qvl listesinde yok ama pcpartpickerda bu anakart ile çok fazla kişinin aynı rami kullandığını gördüm.
Şimdi tekrardan baktım qvl listesinde aynı ramin 3200mhz olan versiyonu mevcut. Sorun olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı