Ryzen Sisteme Windows 7 Kurulmuyor

yesilyurtomer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba başlığı görüp dalga geçmeyin hemen. :) Çok ciddi bir sorunum var.
Bilgisayarimda Windows 10 kurulu çalışıyor. Ama ben Windows 7 kullanmak istiyorum.
Windows 7 kurmak istediğimde;
Adımlari siralayayım

USB görüyor
Starting Windows diyor.
Windows dil seçeneği geldiği anda
Klavye mouse çalışmiyor oradan ilerleyemiyorum.
BIOS'dan USB ile olan her türlü ayarı kontrol ettim ama bulamadim caresini.
Bileşenlerimi söyleyeyim

Anakart: Asus Prime B350 Plus
Işlemci: Ryzen 5 2600X

Lütfen bir bilen varsa söylesin.
Aklima laptoplarda Asus'un bazi modellerinde Windows 10'dan asagisini kullandirmadigi politika geliyor ama bu masaüstu sacmalama öyle sey olmaz diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Guncel sistemlere Windows 7 kurulmaz. Kurulsada stabil sağlikli olmaz. Guncel driverleri Windows10 icin uyarliyoar. Windows 10 kullanin.
Arkadaşlar Tecnopat mobilden giriş yapmasam, konuyu çözüldü diye işaretleyeceğim ama Tecnopat mobilde bulamadım o seçeneği. En son mesajları okur iseniz konuyu tekrar hortlatmanın anlamı yok :) sevgiler ile.

AMD APU 7870K işlemcili bilgisayarımda Win7 gayet iyi çalışıyor. Ama aynı Win7'yi Ryzen 5 1600X işlemcili bilgisayara entegre ederek kurmuştum ve birçok sorun yaşadım. Örneğin Free CUDA DVD Ripper 7 programı kasıyordu. Picasa programında fotoğraflara bakarken kırılmalar oluyordu. Bilmiyorum belki farklı bir sorunu vardı ama Win10 kurduktan sonra bu yeni PC'me bu sorunlar ortadan kalktı. Sevmesem de Win10 yüklemek zorunda kaldım ben de.
GTX 1030 serisinden daha yüksek ekran kartlı sistemlerde artık W10 kurulması şarttır. Ekran kartı driver'ını bulamazsınız eğer W7 ise.
GTX 1050 kullandım Win7 ile. Kurulum DVD'si içinde mevcuttu.
Arkadaşlar Tecnopat mobilden giriş yapmasam, konuyu çözüldü diye işaretleyeceğim ama Tecnopat mobilde bulamadım o seçeneği. En son mesajları okur iseniz konuyu tekrar hortlatmanın anlamı yok :) sevgiler ile.
Çözüm derken? Win10 mu kurdun yoksa Win7 mi? :)

S.A elimde DELL G315 İ5 8.NESİL Gtx 1050 notebook var araştırmadığım denemediğim yöntem kalmadı yok abi windows 7 kurulmuyor!
En sonunda aradım deli onlarda 8. nesile windows 7 kurulumunu korumada o yüzden yükleyemessin dediler..

Bende şimdi Bıktım ve vazgeçtim neden yüklemek istediğime gelecek olursak WOLFTEAM adli oyun windows 10 işletim sisteminde sürekli HATASIZ OYUN KAPANIYOR BİR ANDA!

Bu pc ye bir şekilde win 7 kurdurabilecek veya OYUNDAN ATMA SORUNUNU Düzeltebilecek Helal süt emmiş PC ustası adam varsa göndersin Hesap numarasını emeğinin karşılığını göndereyim AÇIK VE NET CİDDİYİM!!

KONUNUN TAKİPÇİSİYİM..

S.A elimde DELL G315 İ5 8.NESİL Gtx 1050 notebook var araştırmadığım denemediğim yöntem kalmadı yok abi windows 7 kurulmuyor!
En sonunda aradım deli onlarda 8. nesile windows 7 kurulumunu korumada o yüzden yükleyemessin dediler..

Bende şimdi Bıktım ve vazgeçtim neden yüklemek istediğime gelecek olursak WOLFTEAM adli oyun windows 10 işletim sisteminde sürekli HATASIZ OYUN KAPANIYOR BİR ANDA!

Bu pc ye bir şekilde win 7 kurdurabilecek veya OYUNDAN ATMA SORUNUNU Düzeltebilecek Helal süt emmiş PC ustası adam varsa göndersin Hesap numarasını emeğinin karşılığını göndereyim AÇIK VE NET CİDDİYİM!!

KONUNUN TAKİPÇİSİYİM..
Windows 8.1 kurmayı deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı