Ryzen7 3700X ilk overclock deneyimi

@Fatih un kardeş 4.2GHz'i 1.29675V bence bu değerler ile stabil olmamıştır. Prime95 Small FFTs testinde hiçbir çekirdek hata vermedi mi yani bu voltaj ve bu frekans da çünkü ben denediğimde 1.325V verdiğimde bile voltajı çekirdeklerden bir tanesi bile olsa hata verip kendini kapatmıştı. Daha önce de yazdığım gibi voltaj artıra artıra 1.3625V'da 4.2 GHz'i anca stabil şekilde yakalamayı başardım. Ve voltaj arttığı için sıcaklık da Max 84 dereceye kadar gelmişti bende.

@Fatih un kardeş 4.2GHz'i 1.29675V bence bu değerler ile stabil olmamıştır. Prime95 small ffts testinde hiçbir çekirdek hata vermedi mi yani bu voltaj ve bu frekans da çünkü ben denediğimde 1.325V verdiğimde bile voltajı çekirdeklerden bir tanesi bile olsa hata verip kendini kapatmıştı. Daha önce de yazdığım gibi voltaj artıra artıra 1.3625V'da 4.2 GHz'i anca stabil şekilde yakalamayı başardım. Ve voltaj arttığı için sıcaklık da Max 84 dereceye kadar gelmişti bende.

37 dk yaptım small ftts testini hiçbir çekirdek hata vermedi. Test sonuçlarını bilgisayara geçtiğimde iletirim size de. Aslında 1.28 civarı voltajlarda da 17 18 dk dayanmıştı small ftts ye.

37 dk yaptım small ftts testini hiçbir çekirdek hata vermedi. Test sonuçlarını bilgisayara geçtiğimde iletirim size de. Aslında 1.28 civarı voltajlarda da 17 18 dk dayanmıştı small ftts ye.

Bir de silikon lottery durumu var benimki standart kalitede sanırım. İyi olanlar daha düşük frekansla daha yüksel hıza çıkanlar diğeri ise tersi durum. LLC level 3 ile yapıldı testler. Auto LLC ful yük altında 1.272'lere kadar düşürüyor.

1589720835784.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı