S10 vs S10+ vs S20

Sizin gün içerisindeki kullanışınızı göz önünde bulundurduğumuzda Exynos 990'lu modeli alırsanız çok bir şey kaybetmezsiniz. Özellikle oyun oynayan biri değilseniz Snapdragon modeline gerek yok, cihaz yük altına bindiğinde Exynos'lu modeli cihaz ısınmasın diye frekansı düşürüyor ve stabil performans alamayabiliyorsunuz. SD modelinde ise hem termal performans iyi hem stabil performans alabiliyorsunuz. Eğer S21 alabiliyorsanız kesinlikle S21 alın bu arada.

Sizin gün içerisindeki kullanışınızı göz önünde bulundurduğumuzda Exynos 990'lu modeli alırsanız çok bir şey kaybetmezsiniz. Özellikle oyun oynayan biri değilseniz Snapdragon modeline gerek yok, cihaz yük altına bindiğinde Exynos'lu modeli cihaz ısınmasın diye frekansı düşürüyor ve stabil performans alamayabiliyorsunuz. SD modelinde ise hem termal performans iyi hem stabil performans alabiliyorsunuz. Eğer S21 alabiliyorsanız kesinlikle S21 alın bu arada.
Şu an sorunsuz olsa bile S20 ile S21 piyasası arasında 1000 TL oynamasından ötürü S21 daha cazip geliyor. Soruyu S10+ vs S21 olarak düzeltsek şu an önerileriniz ne yönde olur?

Hocam kamerayı açtığınız da kamerası ısınmaktan çok ısındım diye uyarı veriyor, yaşayanları gördüm. Oyun oynamasa bile batarya performansı kötü diye biliyorum bu işlemci yüzünden.

Şu an sorunsuz olsa bile S20 ile S21 piyasası arasında 1000 TL oynamasından ötürü S21 daha cazip geliyor. Soruyu S10+ vs S21 olarak düzeltsek şu an önerileriniz ne yönde olur?

Benim tercihim S21'den yana olurdu. S10+'ın tek artısı daha yüksek pixel doygunluğu ve QHD+ ekranı. S10+'ın çok daha fazla servisi var bu bir nebze daha kullanışlı ama siz telefonu gün içerisinde çok fazla kullanmıyormuşsunuz, zaten bu servisler yüzünden S10+ boşta çok fazla pil tüketiyor. S21 alırsanız hem çok daha güncel bir cihaz almış olursunuz, hem 120 Hz panel, daha güçlü işlemci, daha iyi bir kameraya sahip olmuş olursunuz.

Bu karşılaştırma arasında tabiki de S21 olur çünkü güncelliği, özellikleri ve performansı bakımından her türlü öne geçiyor, eğer aralarında çok fazla fiyat farkı yoksa seçiminiz kesinlikle S21 olmalı. Eğer S10+ çok ucuza bulduysanız o zaman onu almaya da değer tabi ki ikisi de kötü telefon değil.

Bu karşılaştırma arasında tabiki de S21 olur çünkü güncelliği, özellikleri ve performansı bakımından her türlü öne geçiyor, eğer aralarında çok fazla fiyat farkı yoksa seçiminiz kesinlikle S21 olmalı. Eğer S10+ çok ucuza bulduysanız o zaman onu almaya da değer tabi ki ikisi de kötü telefon değil.
S21 için cebimden 3500 TL çıkacak, S10+ için çıkmayacak.

İlk mesajımda dediğim gibi eğer rahatça alabiliyorsanız S21 alın direkt, eğer param cebimde kalsın diyorsanız S10+ ya da S20 SD 865'li modeli alabilirsiniz. Anladığım kadarıyla bu iki cihaz aynı fiyat bandında sanırım.
S20 SD TR'ye hiç gelmedi. S20 FE SD ise S21 ile aynı fiyatta ikinci elde. Şu an düşüncem üste para verip daha iyi cihaz almak mı yoksa kafa kafaya değiştirip yoluma bakmak mı ona karar vermeye çalışıyorum :D

S20 SD TR'ye hiç gelmedi. S20 FE SD ise S21 ile aynı fiyatta ikinci elde. Şu an düşüncem üste para verip daha iyi cihaz almak mı yoksa kafa kafaya değiştirip yoluma bakmak mı ona karar vermeye çalışıyorum :D

Exynos 2100'ün video işlemesi, fotoğraf işlemesi, termal performansı ve stabil oyun performansı SD 865'den daha iyi. Dediğim gibi eğer alabiliyorsanız kesinlikle S21 alın. Uzun yıllar memnun eder sizi, sizin gün içerisindeki kullanımınızı göz önünde bulundurduğumuzda daha fazla çıkmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı