S20FE / A34 / A54 nasıldır?

rajko

Femtopat
Arkadaşlar S20 Zamanında amiral gemisi olarak tanıtılmış fakat 3-4 senelik bir telefon. Yine de ben kamera hariç belki aynı performansı verebilecegini düşündügüm icin böyle bir karşılastırma yapmak istedim. Kullanan arkadaşlardan yorum beklıyorum. İyi Sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani üçünü de kullanmadım ama birisi 3 yıl geçmesine rağmen amiral gemisi sayılır. S serisi bir telefon. Diğerleri ise yeni olmalarına rağmen A serisi yani giriş seviyesi.

Kullanım amacınıza göre değişir tabii. Güncellemeler önemli değilse S serisi tercih edebilirsiniz. Eğer güncellemeler önemliyse yeni çıkanlardan alabilirsiniz. Karar sizin.

Arkadaşlar S20 Zamanında amiral gemisi olarak tanıtılmış fakat 3-4 senelik bir telefon. Yine de ben kamera hariç belki aynı performansı verebilecegini düşündügüm icin böyle bir karşılastırma yapmak istedim. Kullanan arkadaşlardan yorum beklıyorum. İyi Sosyaller :)
S20 FE Snapdragon 865 modelse iki cihazdan da iyidir. Exynos 990'sa hiç bulaşmayın.

Günümüzde Android 7.0 bile kullanılırken güncelleme işini aşırı takılmanıza gerek yok.
Bir antivirüs kullanırsınız ve dikkat edersiniz hiçbir şey olmaz.
İleride yazılım güncellemesi biterse Custom ROM atarsınız en az 2 3 yıl daha kullanırsınız.
Ben olsam S20 alırdım.

Üçüne de bakmazdım açıkçası. S20 FE diğerlerine göre iyi ancak eski. Diğer modeller zaten A serisi olduğu için kafadan silsek yeridir. Yerinizde olsam ikinci el iPhone XS, XR ya da 11'e bakarım açıkçası. S20 FE'nin de güncelleme miadı yakında dolacağı için yerinizde olsam iPhone 11 alır dolu dolu kullanmayı tercih ederim. Tabii ki tercih meselesi. Android bir cihaz kullanıp A serisinde acı çekmektense orta düzeyli bir iPhone cihazı tercih ederim.

Günümüzde Android 7.0 bile kullanılırken güncelleme işini aşırı takılmanıza gerek yok.
İleride yazılım güncellemesi biterse Custom ROM atarsınız en az 2 3 yıl daha kullanırsınız.
Ben olsam S20 alırdım.

Uzun ömürlü kullanımda hiçbir Android cihaz, stabilite ve güvenlik olarak iOS işletim sisteminin yanından dahi geçemez. Bu her zaman böyle oldu böyle olmaya da devam edecek. Samsung'un güncellemeleri 3 yıla çıkartması hiçbir şeyi değiştirmedi, belki sadece göz boyadı biraz o kadar. Şişen bir Android arabirimi ile ne kadar güncelleme alırsa alsın nafile. Custom ROM atıp BL kilidini kaldırınca verilerini Hint geliştiricilere emanet etmek istiyorsa arkadaş buyursun alsın Samsung cihaz. Bütçe kısıtlı olduğu takdirde düşük ya da eski model Android cihaz almak akıl kârı değil. Temiz ve pil değişimi yapılmış bir iPhone XS Max, 3-4 yıl kadar arkadaşın işini sıkıntısız şekilde görecektir. Hemde klasmanı gereği plastik kapaklı Samsung S20 FE ve saz arkadaşlarından çok daha iyi hissettirecektir.

Son düzenleme:
Uzun ömürlü kullanımda hiçbir Android cihaz, stabilite ve güvenlik olarak iOS işletim sisteminin yanından dahi geçemez. Bu her zaman böyle oldu böyle olmaya da devam edecek. Samsung'un güncellemeleri 3 yıla çıkartması hiçbir şeyi değiştirmedi, belki sadece göz boyadı biraz o kadar. Şişen bir Android arabirimi ile ne kadar güncelleme alırsa alsın nafile. Custom ROM atıp bl kilidini kaldırınca verilerini Hint geliştiricilere emanet etmek istiyorsa arkadaş buyursun alsın Samsung cihaz. Bütçe kısıtlı olduğu takdirde düşük ya da eski model Android cihaz almak akıl kârı değil.

Zaten eğer bu kadar güvenlik ve güncelleme takıntılıysa konu sahibi alsın bir iPhone, 8 10 yıl kullansın.
Burada iPhone Android karşılaştırması yapmıyoruz zaten arkadaşın bu kadar yüksek bütçelere sahip olsa 3 4 yıllık bir telefon almayı düşünmemesi gerekirdi.
Gidip adam akıllı Custom ROM yapanda var dediğiniz gibi Hint adamların da yaptığı var.
Telefon u doğru kullanmayı bildikten sonra, virüsten korunmayı bildikten sonra kolay kolay virüs bulaşmaz.

Ben olsam S20 alırdım.

Samsung'lar için özellikle yeni telefonalr için Custom ROM çıkmıyor kolay kolay.

Zaten eğer bu kadar güvenlik ve güncelleme takıntılıysa konu sahibi alsın bir iPhone, 8 10 yıl kullansın.
Burada iPhone Android karşılaştırması yapmıyoruz zaten arkadaşın bu kadar yüksek bütçelere sahip olsa 3 4 yıllık bir telefon almayı düşünmemesi gerekirdi.
Gidip adam akıllı Custom ROM yapanda var dediğiniz gibi Hint adamların da yaptığı var.
Telefon u doğru kullanmayı bildikten sonra, virüsten korunmayı bildikten sonra kolay kolay virüs bulaşmaz.
Konu virüs meselesi değil ki. Dar bütçede A serisi gibi parasını çöpe atacağı bir cihaz satın alması. S20 FE’de 3. yılını süren bir cihaz, ziyadesi ile eskidi. 865’in sentetik kullanımda vereceği performanstan çok daha iyisini verebilir A12 Bionic. Kamera performansında ve sosyal medyada da devireceği âşikar.

Samsung'lar için özellikle yeni telefonalr için Custom ROM çıkmıyor kolay kolay.
Bunun iki sebebi var, birincisi Knox muhabbetinden ikincisi de Exynos cihazların kod yürütme tabanına uygun bir kernel olmaması. Emülasyon yaparak kuranlar var ancak çok ciddi performans kaybı oluyor. Arkadaş hadi diyelim SD’li model aldı, bu sefer de Knox muhabbetinden ötürü kurulum sağlayamayacak. Kursa bile verim alamayacak. Android’de güvenlik iOS’da olduğu gibi değil.

Konu virüs meselesi değil ki. Dar bütçede a serisi gibi parasını çöpe atacağı bir cihaz satın alması. S20 FE'de 3. yılını süren bir cihaz, ziyadesi ile eskidi. 865'in sentetik kullanımda vereceği performanstan çok daha iyisini verebilir A12 bionic. Kamera performansında ve sosyal medyada da devireceği âşikar.

Hocam, bende zaten onu diyorum.
Bütçesi varsa iPhone alsın, uzun ömürlü vs. her türlü iPhone daha iyi ama bu bütçede alınabilecek ve ksnin alabileceği en iyi telefonlardan biri kesinlikle S20 FE.

S20 FE. Diğer iki telefona kıyasla daha çok teknoloji barındırıyor ayrıca Samsung'un tepe serisinden bir telefon.

Geri
Yukarı