S22 Ultra vs S23 Plus

Bütçe
30000

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, emektar Xiaomi Note 8 Pro telefonumu değiştirme düşüncesindeyim. Hala taş gibi kasma donma hiçbir şeyi yok fakat günümüze artık uyum sağlayamıyor :) iOS geçmeyi düşünmüyorum. Aklımda 2 model var S22 Ultra ve S23 Plus. S23 daha yenilikçi daha güncel daha uzun ömürlü olacağını tahmin ediyorum fakat yine de işi bilenlere danışmak en iyisidir diye düşündüm.

Kullanım amacım; günlük sosyal medya olacak %90 oranda. Oyun vs çok oynamıyorum telefondan. Telefonu alıp satma gibi bir niyetim olmayacak, beni mümkün olduğunca uzunca seneler götürmesini istiyorum. Bu nedenle sanırsam pil, kamera ve güncelleme olarak değerlendirmek gerekiyor.

Seçimim konusunda bana +/- yönleri ile açıklayarak yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, emektar Xiaomi Note 8 Pro telefonumu değiştirme düşüncesindeyim. Hala taş gibi kasma donma hiçbir şeyi yok fakat günümüze artık uyum sağlayamıyor :) iOS geçmeyi düşünmüyorum. Aklımda 2 model var S22 Ultra ve S23 Plus. S23 daha yenilikçi daha güncel daha uzun ömürlü olacağını tahmin ediyorum fakat yine de işi bilenlere danışmak en iyisidir diye düşündüm.

Kullanım amacım; günlük sosyal medya olacak %90 oranda. Oyun vs çok oynamıyorum telefondan. Telefonu alıp satma gibi bir niyetim olmayacak, beni mümkün olduğunca uzunca seneler götürmesini istiyorum. Bu nedenle sanırsam pil, kamera ve güncelleme olarak değerlendirmek gerekiyor.

S23 Plus almanı tavsiye ederim. Niye S23 Plus? 1-daha güçlü işlemci 2-Zoom hariç daha iyi kamera deneyimi 3-daha iyi batarya performansı 4-ömrünün daha uzun olması 5-daha iyi stereo hoparlör deneyimi.

Dün 23 Ultra aldım S22'de kısa süre kullanma imkanım oldu S23 tam oturmuş hali diyebiliriz. 23 Ultra için konuşacağım pil konusunda güzel ama biraz hızlı gidiyor diyebilir onun sebebi ekran yapısı büyük ve işlemci gerçekten güçlü olduğu için şarjı o sebeple tüketiyor ama öyle can sıkacak kadar bir sorunun olmuyor. Oyun için çok güçlü ve güncel olduğu için S23 modelleri tavsiye ederim ama kamera dersen 22 Ultra 1 tık daha gelişmiş 23'ün Ultra serisi hariç ve Zoom mükemmel kamera gerçekten canlı güzel geliştirilmiş.

S23 Plus daha mantıklı bir seçim olur bence. Sadece işlemci verimliliği bile büyük etken ama onun dışında başka artıları da var. S22 Ultra'da ise ekran kalitesi ve kalem dışında büyük bir artı yok. Ha bir de soğutması daha iyidir ama işlemci farkından dolayı S23 Plus çok daha az ısındığı için zaten o soğutma başarısı da ortadan kalkıyor. Kamerada birbirlerini geçtikleri farklı konular var, o yüzden direk birini söyleyemiyorum.
Ama ben olsam S23 Plus tercih ederdim.

S22 modellerinde işlemciden kaynaklı pil sorunu var onun yerine S23 Plus alın 5-6 sene rahat götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı