S22 vs S21FE

Bütçe
20000
Gidip yerinde inceledim.

S22 çok küçük geldi. Ekranı bayağı küçük yani.

S21 FE boyutu vs ideal fakat telefonun yanları alüminyum. İPhone 8 kullandığım için alüminyum malzemeyi sevmiyorum çünkü en ufak sürtmede darbede göçük meydana geliyor.

S20 FE tam istediğim gibi bir cihaz gövde plastik, ekranı büyük, kamerası iyi fakat güncelliği yok 2020 de çıkmış. Kaç yıl daha güncelleme alır muamma konu.

Sonuç olarak çıkmaza girdim. S22 FE modeli çıkarsa onu beklemeyi düşünüyorum şu an.

Gidip yerinde inceledim.

S22 çok küçük geldi. Ekranı bayağı küçük yani.

S21 FE boyutu vs ideal fakat telefonun yanları alüminyum. İPhone 8 kullandığım için alüminyum malzemeyi sevmiyorum çünkü en ufak sürtmede darbede göçük meydana geliyor.

S20 FE tam istediğim gibi bir cihaz gövde plastik, ekranı büyük, kamerası iyi fakat güncelliği yok 2020 de çıkmış. Kaç yıl daha güncelleme alır muamma konu.

Sonuç olarak çıkmaza girdim. S22 FE modeli çıkarsa onu beklemeyi düşünüyorum şu an.
Hocam güncellik o kadar da önemli değil ya.

Tabii ki tamamen önemsiz deği, güncellik iyidir güzeldir ama cihazınız yeni güvenlik yaması aldı diye bir iOS güvenlik seviyesine erişmiyor veya yeni arayüz/android sürümü ile uçak motoruna da dönüşmüyor yani sonuçta.

Bana kalırsa eğer beğendiyseniz S20 FE veya S21 FE alın geçin, kalan cebinize kâr olur hem :) S20 FE'de güncel değil cart curt haklısınız ama taş gibi cihaz yinede.

Kamera ve donanım açısından S22 öneririm ama bataryası sıkıntı.

Batarya ömrü ve performans anlamında Mi 12T önerebilirdim fakat sanırım onunda kamerası S21 FE ve S22'ye göre cırt. (emin değilim)

İsteklerinizi en dengeli karşılayan cihaz S21 FE 5G sanırım, onu öneririm.
Hocam konuyu uyandırmak istemedim ama söyleyeyim forumda dursun alacak olan insanlar için. Mi 12T modelini aldım türkiye garantili. Cihazın ekranı, batarya ve oyun performansı, şarj hızı falan harika. Bir süre S21FE kullandım. Xiaomi ekranda samsungu geçmeyi başarmış bu modelde gerçekten çok daha akıcı ve kaliteliydi. Bataryası ise 20-25 dakikada doluyor ve günlük kullanımda 7-8 saat SoT veriyor bana. Fakat kamera olarak haklısınız. Kamera paketi zaten yetersiz yardımcı kameralar kullanılacak gibi değil. Ana kamera gündüz ve gece çekimlerinde gayet ideal, asla kötü diyemem normal bi kullanıcı için onu söyleyeyim. Ön kamera için ne desem bilemiyorum gündüz çekimlerinde yine idare edebilirim ama düşük ışıkta.... 5 yıl öncesine gittim desem yeridir ki keza 5 yıl önceki s7 edge telefonumun ön kamerası daha iyiydi...

Geri
Yukarı