SE3 vs S22 vs S21FE

Ben de çok güvenemiyorum vallahi hocam. S21FE'yi Trendyol'un kendisi satıyor. S22'yi ise MediaMarkt. İşlemci detayı yok ama. Sizce yazdığım kullanıma göre üzer mi bu telefonlar beni. Ya da 3-4 yıl sonrasında kasar mı?

Vallahi hocam Realme GT2 alacağım bende de POCO X3 Pro var
3-4yıl idare etsin yeter.
İnternette araştıracağım sitelerine falan alacağım forumlara bakıp.
F/P telefon Samsung'un bataryasında hiç kimse memnun değil bir de Snapdragon satan yok (resmi satıcılı)

@Rw1NNN S22 çok iyi bir cihaz değil ama SE3 karşısında çok iyi bir cihaz.

Şahsen ben ufak ve eski tasarım bir telefonu kullanmak yerine harika emoled ekrana ve harika kameraya sahip S22 modelini kullanırdım.

Eğer kullanıcı tamamen telefonuyla vakit geçiriyorsa veya 2-3 günde bir telefon şarj eden biriyse kurtarmaz doğru fakat benim gibi sadece okul zamanı yoğun kullanıp gece yatarken şarja takan biriyse batarya kurtarıyor. Ha sıcaklık konusuna gelirsek Exynos işlemcinin iyi ısındığı bir gerçek.

65wat hızlı şarj var hızlıca şarj edersin :D

Evde Xiaomi Note 11s var ve ekranını kıskanmıyor değilim :) çok canlı gerçekten. Bu bütçelerde iPhone olarak bir SE3 bir de iPhone 11 var :D ikisi de güçlü ama kalite olarak Android değiller. Peki bu S22-S21FE 3-4 yıl yeter mi hocam bana?

Bence Powerbank'e bile gerek yok hocam iPhone 8'in sarjını bir günde bitiremiyorum yenilediğimden beri. Gerekirse düşünülebilir ama zaten ısınmaya alışığım 8 alev atıyor gibi bazen.

Gerçekten öyle bende 7'den S21 FE'ye geçiş yaptım. S21 FE sıcak çalışan bir telefon olmasına rağmen hiç de öyle gelmiyor 7'den sonra 😂. Android ile ilgili soru işaretiniz olmasın One UI harika. Ayrıca iki model de Android 16'ya kadar alacak. 3 yıl özellik ve arayüz güncellemeleri devam edecek. 5 yıla kadar da performasından çok bir şey kaybetmez diye düşünüyorum.

Eğer kullanıcı tamamen telefonuyla vakit geçiriyorsa veya 2-3 günde bir telefon şarj eden biriyse kurtarmaz doğru fakat benim gibi sadece okul zamanı yoğun kullanıp gece yatarken şarja takan biriyse batarya kurtarıyor. Ha sıcaklık konusuna gelirsek Exynos işlemcinin iyi ısındığı bir gerçek.
Telefonu şu an okul var diye öğlen ve çıkışta 1 saat kullanıyorum. Fazla kullanan birisi değilim evet.
@Rw1NNN S22 çok iyi bir cihaz değil ama SE3 karşısında çok iyi bir cihaz.

Şahsen ben ufak ve eski tasarım bir telefonu kullanmak yerine harika emoled ekrana ve harika kameraya sahip S22 modelini kullanırdım.
Hocam peki ne önerebilirsiniz veya öneri var mı S22 bütçesinde. Samsung ve iPhone harici çok sıcak yaklaşamıyorum niyeyse.
Gerçekten öyle bende 7'den S21 FE'ye geçiş yaptım. S21 FE sıcak çalışan bir telefon olmasına rağmen hiç de öyle gelmiyor 7'den sonra 😂. Android ile ilgili soru işaretiniz olmasın One UI harika. Ayrıca iki model de Android 16'ya kadar alacak. 3 yıl özellik ve arayüz güncellemeleri devam edecek. 5 yıla kadar da performasından çok bir şey kaybetmez diye düşünüyorum.
Hocam zaten ben de iPhone 8'den geçeceğim A54 olsun S21FE olsun S22 olsun hepsi devrim geçirebileceğim cihazlar. SE3'ün tek avantajı işlemcisi ve yazılım herhalde.

Telefonu şu an okul var diye öğlen ve çıkışta 1 saat kullanıyorum. Fazla kullanan birisi değilim evet.

Hocam peki ne önerebilirsiniz veya öneri var mı S22 bütçesinde. Samsung ve iPhone harici çok sıcak yaklaşamıyorum niyeyse.

Hocam zaten ben de iPhone 8'den geçeceğim A54 olsun S21FE olsun S22 olsun hepsi devrim geçirebileceğim cihazlar. SE3'ün tek avantajı işlemcisi ve yazılım herhalde.

iPhone SE güncelleme alacağını sanmıyorum ben POCO X3 Pro'dan Realme GT2 geçmeyi düşünüyorum hem kamerası hem hızlı şarjı hem işlemcisi iyi ve 12GB RAM +256 GB depolama bana gayet yeter.

iPhone SE güncelleme alacağını sanmıyorum ben POCO X3 Pro'dan Realme GT2 geçmeyi düşünüyorum hem kamerası hem hızlı şarjı hem işlemcisi iyi ve 12GB RAM +256 GB depolama bana gayet yeter.
Hocam SE3 iOS 20'ye kadar alır ya. Realme GT2'de bir bakayım ben de incelemek için.

Eski tasarım bir cihazda iyi bir işlemci var diye geçmezdim, ufak ekran ve eski tasarım beni daha çok zorlardı o cihazı kullanırken.

Uygulamalar ve oyunlar minicik ekran ile elverişli olmaz, miyop olmanızı istemeyiz.

Eski tasarım bir cihazda iyi bir işlemci var diye geçmezdim, ufak ekran ve eski tasarım beni daha çok zorlardı o cihazı kullanırken.

Uygulamalar ve oyunlar minicik ekran ile elverişli olmaz, miyop olmanızı istemeyiz.
O yüzden 5.000 TL daha ucuza sadece işlemcisi iyi olan cihazı almaya değmez hocam. S22 ve S21FE çağ atlamama yeter.

Sanırım miyop oldum hocam ya yapacak bir şey yok ona :D

Realme GT2 güzel cihaz. Snapdragon 888 ve Sony ımx 766 sensörü var. Tamı tamına S21 FE ayarında diyebiliriz.

Ayrıca S21 FE için bakarsak Exynos 2100 ve Samsung s5k2ld kamera sensörü var bu sensör da IMX555 ayarında fakat Samsung'un görüntü işlemesi sayesinde performansı 766'ya yakın.

S22'de ısocell GN5 sensör ve Snapdragon 8 gen 1 var üstün ezicilikle daha iyi.

Geri
Yukarı