S22'den 14 Plus'a geçiş

1 hafta önce yaklaşık 15 aydır kullandığım S22 cihazından 14 Plus'a geçiş yaptım.

Kamera konusunda bazı yerlerde kayıp yaşadım. Videolarda stabilizasyon daha iyi olsa da 8K video çekemiyorum. Zaten çok kullandığım bir özellik değildi ancak olsa güzel olurdu. Ayrıca S22'de kayıpsız bir şekilde 2X 3X fotoğraflar çekebiliyordum, bu özelliği de kaybetmiş oldum.
En büyük kayıplarımdan birisi de ekran yenileme hızı oldu. 120Hz ekrandan 60Hz ekrana geçiş ilk başta bayağı zor geldi ancak şimdi alıştım sayılır. Onun dışında ekran biraz büyüdü. Film vs. izlerken daha keyifli oluyor.

Batarya konusunda 14 Plus beni çok mutlu etti. S22'den 2 kat daha fazla ekran süresi alıyorum. İlk gün telefonu %100 şarj ettim, neredeyse 2 gün yetti.

İşlemci olarak ikisi de günümüz için yeterli ancak S22'nin işlemcisi stabil değil ve çok ısınıyor. Bu konuda da 14 Plus önde.
İşletim sistemi olarak da puanımı 14 Plus'a veriyorum. S22 ilk başta daha kullanışlı gibi gelse de alıştıkça iOS da iyi.

Bu arada 14 Pro modeline de bakıyordum ancak biraz araştırdığım zaman 14 Plus kadar stabil olmadığını, şarjının iyi gitmediğini ve ısındığını görünce soğudum diyebilirim. Ayrıca gereksiz fiyat farkı da beni uzaklaştırdı.

Bu arada 14 Plus cihazını 46.400'e MediaMarkt'tan aldım. 14 ile arasında 400 TL fark varken düz 14 almak çok mantıksız geldi.

1693377619245.png

Aldığım renk bu. Çok farklı ve güzel görünüyor. Gündüzleri dikkat çekiyor, geceleri beyaz gibi görünüyor.

Bu arada Samsung tarafında da rahatsız olduğum bir konudan bahsedeyim. S serisinin tasarımları giriş seviyesi telefonlarla çok benzer olduğu için insanlar 25 bin liralık S22 cihazına 8 9 bin liralık A serisi sanabiliyor. Bu durumdan rahatsız oluyordum bundan da bahsedeyim dedim.

Günün sonunda karar verecek olursam bu iki cihaz arasından tercihim 14 Plus olur. iPhone TR'de gereksiz pahalı olduğu için 14, 14 Plus yerine S23 Ultra cihazını da alabilirsiniz. 14 ve 14 Plus'a göre çoğu özelliği daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle S22 iPhone 11 şu an gereksiz pahalı
İkisi arasından S22 ama ben iki cihazı da önermem.

Öncelikle hayırlı olsun, bence yanlış karar aldınız ya, 13PRO alsanız daha iyidir, neden diye soracaksaniz kamerası 14PL'den daha iyi, ayriyeten aynı işlemci olmasına rağmen Apple 14 serisini kısıtlıyor ciddi anlamda
13 Pro'yu almaya kalksam 14 Pro'dan daha pahalı hocam. Neden böyle bir şey yapayım? Anca bir telefoncudan falan almam lazım.

60 binden başlıyor.

İkisi arasından S22 ama ben iki cihazı da önermem.

13 Pro'yu almaya kalksam 14 Pro'dan daha pahalı hocam. Neden böyle bir şey yapayım? Anca bir telefoncudan falan almam lazım.

60 binden başlıyor.
Gerçi sizde haklısınız, şu çentik şeysi sizin için pek önemli değil ise, ayriyeten ekrandan azıcık feragat edip daha güçlü bi cihaz olan düz 13'ü tercih etmeniz daha doğru bence.

Peki sana soruyorun iPhone 11 mi Samsung S22 mi? Hangisi fiyat performans hangisi çok daha iyi?
Hocam ikisininde daha iyi olduğu noktalar var fakat daha yeni olması , ve daha fazla güncelleme alması için S22 öneririm ve ben olsam bende S22 Tercih ederim.

Gerçi sizde haklısınız, şu çentik şeysi sizin için pek önemli değil ise, ayriyeten ekrandan azıcık feragat edip daha güçlü bi cihaz olan düz 13'ü tercih etmeniz daha doğru bence.
Hocam daha iyi bataryalı, daha iyi ekranlı, daha yeni, daha iyi kameralı bir telefon varken neden 13 alayım ki?
Ayrıca işlemcileri de aynı.

O sırada usulca arka plandan üzgün üzgün bakan S9 Plus'um :// hayalvar xsmax almak ama şimdi 11 ile resmen aynı olacak 2.eli ben mesela ekrana çok önem veririm hayatta LED ekran kullanmamisimdir adamakıllı hep AMOLED neyse bu xsmax mi 11 mi sizce yaani ben ekrana ve kasa kalitesine önem veriyorum 1 sene daha az alsa noolur yazılım desteği bende 7. 8 yıllık Note 3 var çayır çayır çalışıyor yaani 18 model IPhone'da dayanır.

14 plus a o kadar gereksiz bir para vermeniz çok saçma gerçekten. Aynı fiyata s23 ultra varken yani. Kendinizde söylediğiniz gibi bir takım eksiler yaşadınız. Batarya falan desenizde s23 ultra da bu sorunlarında hepsi çözülmüş hali hazırda ve pro max ile aynı seviyede bir cihazdan bahsediyoruz androidin kralı. Bunun yerine 14 plus alıyorsanız sizin kararınız.

14 plus a o kadar gereksiz bir para vermeniz çok saçma gerçekten. Aynı fiyata s23 ultra varken yani. Kendinizde söylediğiniz gibi bir takım eksiler yaşadınız. Batarya falan desenizde s23 ultra da bu sorunlarında hepsi çözülmüş hali hazırda ve pro max ile aynı seviyede bir cihazdan bahsediyoruz androidin kralı. Bunun yerine 14 plus alıyorsanız sizin kararınız.
İllaki param var apple a geçeceğim diyorsanız da kesinlikle 14 proya geçmeliydiniz. Arada pek bir fark yok ısınıyor diyenler nerede yaşıyor anlamıyorum. 14 pro 14 plusla kıyaslanamaz derece de daha iyi bir cihaz. Ha yine o fiyat için çok mantıksız. Ama kalkıpta s23 ultra varken 50000 e 14 plus alıyorsanız daha da ileri gidip 14 pro almalıydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı