S23 mü iPhone 13 mü?

Arkadaşlar, kardeşimle bu ekim ayının ilk haftası telefon almaya gideceğiz. Bu tarihi de göz önünde bulundurarak(zam gelme olasılığı) hangi telefonu almalıyız? Daha doğrusu şu şekilde sormak istiyorum:

Telefonların kendi fiyatlarına oranla hangi telefonu almalıyız? Ben Samsung S20FE kullanıyorum ona da defaatle bu fiyat farkına 13 değmez, bu marka özentilik duygularından vazgeç, alabileceğin performansa odaklan diyorum. Bana mısın demiyorum. Ne yapmalıyız?
Hocam, paranız varsa her zaman apple alın. Her ne kadar kağıt üstünde s23 daha iyi görünsede, apple'ın sundukları kullanıcı deneyimi açısından ve yıllarca kullanma garantisi verdiğini söyleyebilirim. Elimde şu an s22 var, ben iphone 13'ü tercih ederdim açıkçası. İyi forumlar :)

Arkadaşlar, kardeşimle bu ekim ayının ilk haftası telefon almaya gideceğiz. Bu tarihi de göz önünde bulundurarak(zam gelme olasılığı) hangi telefonu almalıyız? Daha doğrusu şu şekilde sormak istiyorum:

Telefonların kendi fiyatlarına oranla hangi telefonu almalıyız? Ben Samsung S20FE kullanıyorum ona da defaatle bu fiyat farkına 13 değmez, bu marka özentilik duygularından vazgeç, alabileceğin performansa odaklan diyorum. Bana mısın demiyorum. Ne yapmalıyız?

Samsung Galaxy S23 almanız daha mantıklı olacaktır, iPhone 13 alınmasını pek tavsiye etmiyorum.

Aslında S23 daha iyi bir cihaz. Daha iyi bir cihaz almak istiyorsan S23 ama daha iyide gözüm yok iyi bir cihaz alayım param değerini korusunu dersen 13.

Samsung'un değer kaybından söz ediyorlar ama aslında öyle bir şey yok. Eğer cihazınızı temiz kullanırsanız model yükselteceğiniz zaman Samsung cihazınızı değişim kampanyası ile ek 6500tl daha fazla vererek geri alıyor. Bende Galaxy Note 10 var. 2 yıl önce 5 bin tlye almıştım. Şuanda yeni çıkan bir üst modeli almak istediğimde 13500tl'den sayıyor. Piyasada satmaya çalışsam en fazla 7-8bin tl. Ayrıca yurt dışında 1200dolar Iphone Türkiye'de 70bin tl iken, 1200 dolar olan Samsung Türkiye'de 50bin tl. Ayrıca lansman döneminde alındığında 256gb fiyatına 512gb, 512gb fiyatına 1tb cihaz, 7-8 bin tl'lik akıllı saat, kablosuz kulaklık, kılıf, vs. Gibi şeyler de hediye ediliyor yanında. Yani Samsung Türkiye fiyat ve kampanyalar konusunda çok başarılı. Bu ikisi birleştiğinde Türkiye'de Samsung'un özellikle amiral gemisi cihazlarını almak iphone almaktan çok daha mantıklı. Yurtdışından alınacaksa da Iphone almak mantıklı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı