S23 mü S24 mü?

Bütçe
37000

Obtn

Hectopat
Merhaba, S21 FE kullanıyorum. Şarj performansı ve ısınma sorunlarından dolayı telefonu değiştirmek istiyorum. Ayrıca bir tık daha kompakt bir cihaz istiyorum. Ama S23 fazla mı küçük bilemedim. S24 ondan biraz daha büyük ve sanki ideal gibime geliyor. Ama S23'te 8gen2 S24'te ise Exynos 2400 var. Exynos'un ısınma ve şarj problemi var diye duymuştum. S21 FE'nin zaten şarj performansı kötü aynı durumu yaşamak istemiyorum. Önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Exynos 2400 zaten tüketim ve GPU olarak 8 Gen 2 ayarında, termal olarak da agır yük hariç başarılı. Ağır yükte de kötü değil bu arada, rakiplerinin gerisinde sadece biraz. Uzun süre kullanacaksanız S24, kullanmayacaksanız S23.

Cihazi 5 yil falan kullanacaksaniz S24 alin. Maddi durumunuz varsa direkt S24 alin. Exynos 2400 Snapdragon'a gore geride olabilir ancak forumdaki bazi arkadaslarin abarttigi kadar rezalet degil. Ha parami koruyayim falan diyorsaniz S23 alin pek de dusus yasamazsiniz. S23 alip ek olarak saat vb. alinabilir bence.

S24 alın bütçe varsa. Boyut çok önemliyse S23+ da bakılabilir ama benim önerim S24 olur. Kullanıcısı olarak bence boyut ideal.

Yeni konular

Geri
Yukarı