S23 vs S23+

Hangisini almak daha mantıklı?

• S23 256GB

Oy: 27 35,5%
  • S23+ 256GB

Oy: 49 64,5%

• Oy verenlerin toplamı
    76
Merhaba.

Daha öncelerden birçok konu açmıştım. Ancak artık kesin olarak bu iki modelden birini almak konusunda karar kıldım.

İkisinin de belirli noktalardan birbirine karşı üstün tarafları var.

S23 ekran renk doygunluğu olarak çok daha iyi. 425 PPI ile 393 PPI yoğunluğa sahip S23+'ı eziyor.

Ancak bakılınca S23+'ın artıları daha fazla gibi. 45W hızlı şarj, daha büyük bir batarya gibi. Ekranı aşırı büyük gelmedi şahsen. S9+ ile aynı boyutlarda.

İki cihaz arasında 8K lira gibi ciddi bir fark var. Ama bu fiyata değecek mi önemli olan o.

Kullanıcılar varsa onların yorumlarını almak şahsen daha iyi olur. Yorumlara açığım.

Not: S23 Ultra al diyeceklerin konuya bakmamasını rica ediyorum. Bu kadar spesifik bir şeye ihtiyacım yok.

Şimdiden teşekkürler.
Hangisini alırsan al, pişman olmazsın..

Büyük ekran seviyorsanız S23+, küçük ekran seviyorsanız S23. Plus modelin batarya avantajı var, baz modelin paneli küçük olduğu için PPI değerinin farkını anlamazsınız.
Hocam büyük ekran sevgim aslında yok pek. Note 8 Pro memnun olsam da anamı ağlattı 1.5 sene ekran boyutu yüzünden.
Yazılım falan oraya hiç girmiyorum.

Hangisini alırsan al, pişman olmazsın..
Hocam farkındayım ama işte birinde karar kılıp en az 5 sene kullanacağım. 5 sene boyunca pişman etmemesi çok önemli.

Bende alacağım inşallah LGS'den sonra. Umarım başarabilirsiniz.
Senin direkt o Mi 10'dan kurtulman lazım :)
Sana da başarılar inşallah gönlüne göre olur.

S22 kullanıyorum. Batarya sıkıntısı çekiyorum. 3700 mah yetmiyor. Aynı şeyi S23 de de yaşayabilirsiniz. Batarya sizin için problem değil ile S23 alınabilir.
8K fiyat farkı fazla diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi watch 5 pro alınabilir.
@Antonio Montana hocam S23 kullanıyordu sanırım.
Hocam snapdragon 8 gen 2 sayesinde s22’deki batarya sorunu s23te yok. Hatta şöyle diyeyim baz model s23, s22 ultradan daha fazla ekran süresi alıyor. Sadece batarya boyutuna bakarak yorum yapmak doğru değil.

Hocam büyük ekran sevgim aslında yok pek. Note 8 Pro memnun olsam da anamı ağlattı 1.5 sene ekran boyutu yüzünden.
Yazılım falan oraya hiç girmiyorum.

Hocam farkındayım ama işte birinde karar kılıp en az 5 sene kullanacağım. 5 sene boyunca pişman etmemesi çok önemli.

Senin direkt o Mi 10'dan kurtulman lazım :)
Sana da başarılar inşallah gönlüne göre olur.
S23 alın geçin. Aradaki fiyat farkına sırf ekran boyutu için değmez. Donanım anlamında birebir aynılar.

Bu arada halen daha videolar izlerken dünkü yaptığım ses testi aklıma geldi.

Benim 5 yıllık (6 aydır kullanıyorum.) S9+ bile yeni nesil S23'den daha iyi ses veriyordu.
Şahsen biraz hayal kırıklığı oldu.

Not: Dolby Atmos açık ve her zaman kullandığım Auto ayarıyla test yaptım dün.

S23 bu anlamda hayal kırıklığına uğrattı beni. İnternette de gördüğüm birçok videoda ses kalitesinin düşük olduğunu gördüm.

Sesi tam seviyeye getirip test yaptım.
Aynı ortamda S9+'ı da Dolby Atmos açık ve Auto ayarında iken kullanarak sesi tam açıp test yaptım.
5 yıllık emektar gerçekten bas kalitesi ve ses şiddeti olarak daha öndeydi. Bu ikisi benim için önemli şeyler.

Son düzenleme:
Bende bu 2 telefon arasında kaldım. Hangisini alacağımı bilmiyorum, kadar veremedim bir türlü. S23 renkleri daha canlı fakat S23+ ise şarjı uzun süre gidiyor ve daha büyük. Kendi kullandığım telefon 6.5 inc. S23 6.1 inc. Boyutuna alışamama tedirginliği var.

Bende bu 2 telefon arasında kaldım. Hangisini alacağımı bilmiyorum, kadar veremedim bir türlü. S23 renkleri daha canlı fakat S23+ ise şarjı uzun süre gidiyor ve daha büyük. Kendi kullandığım telefon 6.5 inc. S23 6.1 inc. Boyutuna alışamama tedirginliği var.

Bende ikisi arasındayım gitar almazsam. En kötü S21 FE alırım.

Geri
Yukarı