S9 ve S9+ Tanıtımı Yapıldı

S9 ve S9+ bence güzel telefon. Samsung 2 telefonda bir büyük değişim yaptığını fark ettim. Fiyatı dışında güzel telefon olacağını düşünüyorum.:)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

S7 S6'nın hata düzeltme sürümüydü bu model de aynı şekilde S8'in hata düzeltme sürümü olmuş, ekranları aynı, batarya kapasiteleri aynı sadece işlemci geliştirmesiyle ne kadar extra batarya performansı sağlayacaklar acaba.

S7 modelleri 4 GB RAM, S8 modelleri global pazarda 4 GB RAM, S9 modelinin de yine aynı RAM miktarıyla gelmesi bu fiyata satılan bir telefon için eleştirilecek bir durum kesinlikle. Aynı zamanda S7 modellerinden itibaren batarya kapasitesinde de ilerleme kaydetmedi batarya boyutu olarak. Bu noktada da eleştirilmesi gerekir. İlk defa 7420 modelinden sonra Samsung Exynos varyasyonlu model açıkça SD 845 modelinden daha güçlü bir işlemci olarak kullanıldı. 9810 açıkça SD 845 modelinden tek çekirdek performansında çok daha üstün, ilk defa Samsung bu işlemci ile Apple yongalarının tek çekirdek performansını bir nebze de olsa da yakaladı. A10 işlemcisinden daha iyi bir CPU yapmayı başardı sonuçta. SD 845 tek çekirdek performansında hayal kırıklığı yarattı. S6 modellerinden itibaren de Edge-Plus modeli ile düz model arasında ekran boyutu ve batarya dışında fark olmuyordu, bu defa Plus modeli ile düz S9 modeli arasında fark var en azından diğer seri modellerine göre daha fazla. Çıktıkları fiyattan kısa bir süre sonrada yine fiyat olarak epey azalma olacaktır. Samsung'un yaptığı ilerleme beni pek tatmin etmedi açıkçası. Bana göre S9 modeli en az 6 GB RAM olmalıydı, 4000 MAH batarya ve bu fiyata satılan bir modelin yine çift kamera ile gelmesi gerekirdi. S9 Plus modeli de 8 GB RAM, 5000 MAH, çift kamera ve ön kamera olarak ise S9 modelinden daha iyi olması gerekir olmalıydı ki Plus modelinin bir anlamı olsun. RAM, batarya konusunda ilerleme sağlamadı. CPU, GPU, kamera, çift hoparlör telefon artı kısımları. Fiyatlar yine korkunç düzeyde.

@Dr.Aequitas CPU, GPU, kamera, çift hoparlör olarak S9 daha iyi. S8 ile benzerliği RAM, batarya ve tasarım. S9 Plus 6 GB RAM ile geliyor, S8 Plus modelinin global pazarda 4 GB RAM ile geliyordu, 6 GB RAM olan versiyonu da vardı.

Bu telefonu alacağım.

Sana yakışacak telefon Sony Ericsson.

@Mert Geçmeye değecek farklar var. Ancak bu fiyatlar aşırı fazla. S6 hala çok iyi bir telefon batarya dışında. S6 hala seni uzun süre götürür pil ömrü yüzünden telefonu doyasıya kullanamıyorsun, Ferrari araban var benzin alacak paran yok bu tabir S6 modeline uyuyor açıkçası.

@FurkanEmir41 CPU, GPU, hoparlör ve kamera tarafında iyileştirme var. 9810, 8895 modeline göre şarj konusunda daha iyi, yine de Samsung'un kesinlikle bataryayı yükseltmesi gerekiyordu, fiyat olarak rezalet açıkçası. CPU tarafında ciddi bir ilerleme var bu defa. S6 modeli bile donanım olarak hala yeterli geliyorken firmaların bu kadar CPU-GPU kısmına odaklanması bana pek mantıklı gelmiyor, nitekim bu donanımları ne kullanacak oyun var ne de uygulama. Kamera içinde önemli bir husus, kaç nesil önceki modellerde kamera odaklaması tarafında da bir sıkıntı yaratmıyordu üst seviye modellerde zaten.

Son düzenleme:
Oldu mu şimdi bu? :)

Hayatımda hiç inceleme yapmadım,
@Handsome Reis:D

Doğaçlarım sizin için. :D

"Görüyorsunuz.
Fazla söze gerek yok, görüyorsunuz." :D

img.jpeg

Bu tarz olur mu? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür telefonlar bana anlamsız geliyor. Herkes almak için heyecanlanıyor özellikleri süper falan diyorlar. 6 ay sonra adam yine çok az bir farkla yeni modelini çıkaracak istese o özellikleri bu modeline de koyabilir. Bunlar hep insanların mantığını kapatmaya yönelik hareketler.

Bu tür telefonlar bana anlamsız geliyor. Herkes almak için heyecanlanıyor özellikleri süper falan diyorlar. 6 ay sonra adam yine çok az bir farkla yeni modelini çıkaracak istese o özellikleri bu modeline de koyabilir. Bunlar hep insanların mantığını kapatmaya yönelik hareketler.
Hocam Samsung'un politikası bu yani. Yeni bir kasada güzel telefon, sonraki sürüm onun güncellenmiş ve çeki düzen verilmiş hali oluyor. S4-S5 , S6-S7, S8-S9 birbirine benziyorlar değil mi?
s67.jpg
s45.jpg
s89.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı