Saç dökülmesi

bayramm2

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yaşım 18, 2 yıldır fön, wax vb şeyler kullandım saçım döküle döküle bir hal oldu. Şimdi makine ile sıfırladım kafamı 22.gün bugün durum böyle bazı saç telleri neden uzamıyor. Sıklaştırmamın yolu var mı?
-2 ay önce.
-1 ay önce.
-Şimdi.
Not; Zoom yapıp diplere bakın.
62BD49B4-E5D9-4CFB-873F-46A6505E8DD8.jpeg
47E511A9-4962-4035-BDF6-C1BBB0600856.jpeg
3EFA84F6-DB27-40A9-A8E0-E09C10D158E6.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçınızı fazla zorlamışsınız gibi geldi bana.Bırakın saçınız olduğu gibi kalsın bence . Yalnızca tarama yapıyorum bende de bir aralar dökülmüştü ama saçımı yanlış yöne doğru sert bir şekilde zorlayarak taramamdanmış.

Bu illaki fönden , waxdan kaynaklanan birşey de değildir . Saç dökülmesi genetik olan bir şeydir. Yaşınız gelmiş ve dökülmüş ama yine de siz fazla zorlamayın.

Bu konuda en sağlıklı bilgiyi doktora gidip öğrenebilirsin. Aileden gelen saç dökülme problemi yoksa vitamin eksikliğinden de olabilir.

Saçınızı fazla zorlamışsınız gibi geldi bana. Bırakın saçınız olduğu gibi kalsın bence. Yalnızca tarama yapıyorum bende de bir aralar dökülmüştü ama saçımı yanlış yöne doğru sert bir şekilde zorlayarak taramamdanmış.

Son 6 aydır hiçbir şey yapmıyorum hocam kendini toplamaz mı? Diplere flaşh ile baktığımda küçük küçük bir sürü saç teli var geç uzuyorlar seyrek duruyor kafayı yiyeceğim. Genetikte kellik var evet.

Hocam ben 2 günde bir fön çekiyorum. Vax da kullanıyorum sprey de. Bu işler genetik milletin sallamasına bakma. İstersen hiç kullanma genetikse 70 yaşına gelince gene dökülecek. Dedenin saçı yoksa senin de olmayacak. Deden zamanında fön çekip wax mı kullandı hayır tabii ki ama sonuç olarak döküldü. Bu yaşta dökülse bile geri çıkar. Bende de bir ton dökülüyor ama hiç fark yok. Kısaca durum genetikten ibaret :D

Hocam ben 2 günde bir fön çekiyorum. Vax da kullanıyorum sprey de. Bu işler genetik milletin sallamasına bakma. İstersen hiç kullanma genetikse 70 yaşına gelince gene dökülecek. Dedenin saçı yoksa senin de olmayacak. Deden zamanında fön çekip wax mı kullandı hayır tabii ki ama sonuç olarak döküldü. Bu yaşta dökülse bile geri çıkar. Bende de bir ton dökülüyor ama hiç fark yok. Kısaca durum genetikten ibaret :D

Sonuçta bunlar kimyasal,genetik olmayıpta saçı dökülen, fön yüzünden saç dipleri yanıp dökülen birçok arkadaşım var ve herkesin saçı belli ki seninki kadar kuvvetli değil. Bu süreçte en iyisi doktora görünmek. "Milletin" sallamasına bakmamak lazım.

Geri
Yukarı