Saçlarım aşırı dökülüyor

samet146

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 6-7 aydır saçlarım dökülüyor. Doktora gittim hiç ilgilenmedi kanıma falan bakmadan genetik, dedi. Yaşım bu arada 17. saçlarımda uzun değil o kadar. Son 1 aydır daha fazla dökülmeye başladı. Okula giderken çok gür olan saçlarım 6-7 ay önce açığa geçtim o gündür bu gündür dökülüyor.
İlk açığa geçtim zamanlarda saçıma hiç dokunmuyordum hiç aynaya dahi bakmıyordum neredeyse 1 ay hiç şekil falan vermedim daha sonra olanlar oldu. Saçıma ben hiç şampuan kullanmıyordum, sabun kullanıyordum. Kuzenim şampuan dene dedi denemediğim şampuan kalmadı bıktım artık. Saçım dalgalı ama ben elimle aynı Vigo gibi kıvırcık yapıyorum ondan kaynaklanabilir mi?
Soğan, sarmısak, zeytinyağı, denedim olmuyor.
Artı saçım ıslakken daha çok dökülüyor nedense.
Bir de en çok sağ taraf dökülüyor.
Biberiye falan diyorlar acaba onumu denesem.
Ya bunun çaresi yok mu kafayı yiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir hastaneye git istersen ama genetikse maalesef çözüm yolları sıkıntılı. Genetikse 2 çözüm yolu var. Birincisi ciddi anlamda zarar verebilecek bir yol olduğu için ben söylemeyeceğim ama doktorların bu ilaçtan bahsetmesi gerekiyor. İkinci yol da hepimizin bildiği saç ekimi. Eskisi kadar olmasa da tutarsa ciddi anlamda değişim yaratıyor.

Bro aynı durum bende de vardı yavaş yavaş düzeliyor öncelikle zaten yaz geldi normal bir berbere gidip saçlarını ustura ile kazitiyorsun sonra da bioblas for men şampuanı var bende kullanıyorum acayip şekilde düzeliyor ayrıca bolbol vitaminli ürünler ye muz balık vs. yok öyle soğan sarımsak hikaye bende çok denedim hiçbir şeye yaramıyor boşuna kokarak duruyorsun gereksiz sürekli şampuan kesinlikle değiştirme. En önemlisi ise masturbasyonu azalt oradaki meni de saçları besleyen protein ve vitaminlerde atılıyor o yüzden azalt.

Bro aynı durum bende de vardı yavaş yavaş düzeliyor öncelikle zaten yaz geldi normal bir berbere gidip saçlarını ustura ile kazitiyorsun sonra da bioblas for men şampuanı var bende kullanıyorum acayip şekilde düzeliyor ayrıca bolbol vitaminli ürünler ye muz balık vs. yok öyle soğan sarımsak hikaye bende çok denedim hiçbir şeye yaramıyor boşuna kokarak duruyorsun gereksiz sürekli şampuan kesinlikle değiştirme. En önemlisi ise masturbasyonu azalt oradaki meni de saçları besleyen protein ve vitaminlerde atılıyor o yüzden azalt.

Allah razı olsun reis deneyeceğim inşaallah.

Geri
Yukarı