Saçların güçsüzleşmesi ve dökülmesi

2 püskürtme sürüyorum böyle tam tıraş köpüğü kadar köpükte değil.Tükürük gibi :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle değil mi yani?

Biraz geç bir cevap olacak ama eğer bir hata yapmadıysan yapmanı önlemek için yazıyorum. Kıpçak-Balkan melezi sayılırım. Şakaklardan bir tık açılma var fakat kellik yok. Genetik olarak ince tel ve çok hafif seyrek saç yapım var. Bunu kafana takarsan, dökülen saçları sayarsan daha kötüye gider bu birincisi.

Saçların zayıflaması, elektriklenmiş gibi olması, ölü gibi olmasının en büyük sebebi vitamin eksikliğidir. En başında da B12 gelir. B12'yi ister sağlık ocağından hap ile, ister hayatına et-tavuk-balık gibi gıdaları sokarak edinebilirsin.

Saça bakım ise kesinlikle sıcaktan kaçmak olur. Kaynar veya sıcak su değil, ılık tercih et. Vücudunu normal bir sıcaklıkta yıkayıp saçlarını 2 dakikanı ayırıp ılık ile şampuanlayıp durula. Kurutma ise, her zaman saç ıslakken istediğin yöne doğru tel tarak ile tara, elektriklendirebilecek bir tarak ile tarama. Islakken yapmayı unutma, kurumaya başladıktan sonra bir anlamı kalmaz.

Saçları kuruturken saç kurutma makinesini yakın tutup saçı yakma/yıpratma.

Kahvaltıda süt ürünlerini ihmal etme, özellikle her sabah minimum 1 yumurta ye. Mümkünse haşlayıp, dilimle ve hafif zeytinyağı dök. Meyve de tüket.

Sakın ama sakın saçma sapan yok saç çıkaran, yok sakal çıkaran, yok saç gürleştiren, vay efendim saç sıklaştıran formülmüş, kimyasalmış bunlardan uzak dur.

Biraz geç bir cevap olacak ama eğer bir hata yapmadıysan yapmanı önlemek için yazıyorum. Kıpçak-Balkan melezi sayılırım. Şakaklardan bir tık açılma var fakat kellik yok. Genetik olarak ince tel ve çok hafif seyrek saç yapım var. Bunu kafana takarsan, dökülen saçları sayarsan daha kötüye gider bu birincisi.

Saçların zayıflaması, elektriklenmiş gibi olması, ölü gibi olmasının en büyük sebebi vitamin eksikliğidir. En başında da B12 gelir. B12'yi ister sağlık ocağından hap ile, ister hayatına et-tavuk-balık gibi gıdaları sokarak edinebilirsin.

Saça bakım ise kesinlikle sıcaktan kaçmak olur. Kaynar veya sıcak su değil, ılık tercih et. Vücudunu normal bir sıcaklıkta yıkayıp saçlarını 2 dakikanı ayırıp ılık ile şampuanlayıp durula. Kurutma ise, her zaman saç ıslakken istediğin yöne doğru tel tarak ile tara, elektriklendirebilecek bir tarak ile tarama. Islakken yapmayı unutma, kurumaya başladıktan sonra bir anlamı kalmaz.

Saçları kuruturken saç kurutma makinesini yakın tutup saçı yakma/yıpratma.

Kahvaltıda süt ürünlerini ihmal etme, özellikle her sabah minimum 1 yumurta ye. Mümkünse haşlayıp, dilimle ve hafif zeytinyağı dök. Meyve de tüket.

Sakın ama sakın saçma sapan yok saç çıkaran, yok sakal çıkaran, yok saç gürleştiren, vay efendim saç sıklaştıran formülmüş, kimyasalmış bunlardan uzak dur.
Doğal yolları bende başta denemiştim.Kafaya takınca daha çok dökülüyor doğru ama b12 filan eksikti aldım ben haplarla.Yine de dökülmeye devam etti.Son çare olarak millet kimyasal deniyor.Bundan sonrası da ekim zaten.Şahsen ben bu köpüğe filan başladım diye memnunum şuan sadece tavsiye ettim.

Kafa masajı yapabilirsin kan dolaşımı arttırmak kökleri beslemek olanı korumak için faydalı olur.
Soğuğa yakın su ile saçları yıkamak fayfalıdır. Saçlar ince bağırsak ve karaciğer sağlığı ile doğru orantılıdır.

Hazımsızlık karışık beslenme iyi çiğnememe gibi durumlarda saçlara geçebilecek kadar iyi parçalanmayan gıdalar bağışıklığı yorar.
Sirke ile yarı yarıya karıştırılmış su ile durulayabilir. Evde yoğurt yapıyorsanız suyunu süzüp saçları bu su ile yıkayabilirsin.
Şampuanlar malesef temizlemiyor kirletiyorlar. Saç soğancıkları artık maddelerin atıldığı gözeneklerdir aynı zamanda. Ne kadar temiz gıdalar tüketirsen o kadar az dökülmek zorunda kalırlar.

Bu arada vitamin Fjallsárlón'un da dediği gibi fark eder. Konuya girip bilgi vermek istedim ancak ne yazacaksam hepsini zaten Fjallsárlón yazmış bence uygulamalısınız. Ayrıyetten saç analizinizide yaptırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı