Saçlarımın vitamin eksikliği sebebiyle güçsüzleşmesi ve dökülmesi şüphesi

• Konuyu başlatan AJFA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
İzmir, Türkiye
Merhaba, son yaptırdığım kan tahlili sonrası D vitamini, B12 vitamini ve demir eksikliği sebebiyle 25 Ocak'ta ilaç takviyesi almaya başladım. Yaklaşık 1 aylık bir sürecin ardından konuyu güncelleyeceğim ve gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim.

Vitamin eksikliği sebebiyle geçmişte veya şu anda benzer bir durum yaşayan varsa deneyimlerini dinlemek isterim.

Kardeşimin saçları dökülüyor demir ilacı falan kullanıyor fakat dökülmeye devam ediyor. Genetik olarak kellik yok akrabaların hepsinin saçı gür. Umarım ilaçlar sende fayda gösterir geçmiş olsun.

Açıkçası kan tahlili yaptırmamın sebebi insülin direnci ve hipotiroidi. Tahlil yaptırmışken vitaminlerime de baktırdım ve sonuçları öğrendikten sonra aklıma bu ihtimal geldi.

Genetik dökülme zaten kaçınılmaz benim için ancak şunu fark ettim ki vitamin takviyesi aldıkça saçlarım daha güçlü durmaya başladı. Bana mı öyle geliyor yoksa gerçekten dediğim gibi bir durum mu var bilemiyorum.

Ben bir haber okumuştum dökülmesinin başlıca sebeplerinden biri, haberi bulamadım da linki atacaktım yeni bir haber, abur cubur, cips gibi gıdalar ve şekerli gıdalar. Bunları kesersen dökülme durur. Çinli bilim insanları keşfetmiş bilimsel bir yazıydı, Japon'lar bu tip beslenmiyor hepsi genç gösteriyor ve saçları genelde dökülmüyor.

Genetik olarak saç dökülmesi mevcut, kullanmadığım ilaç, vitamin kalmadı. Şubat ayının sonunda hayırlısıyla ektireceğim. Konuyu takip ediyorum.

Ben bir haber okumuştum. Dökülmesinin başlıca sebeplerinden biri, haberi bulamadım da linki atacaktım, yeni bir haber, abur cubur, cips gibi gıdalar ve şekerli gıdalar. Bunları kesersen dökülme durur. Çinli bilim insanları keşfetmiş. Bilimsel bir yazıydı, Japon'lar bu tip beslenmiyor, hepsi genç gösteriyor ve saçları genelde dökülmüyor.
Sağlıklı beslenmek, mutlaka etkileyecektir.
Genetik olarak saç dökülmesi mevcut. Kullanmadığım ilaç, vitamin kalmadı. Şubat ayının sonunda hayırlısıyla ektireceğim. Konuyu takip ediyorum.
İleride iyi bir işim ve gelirim olursa ben de ektirmeyi planlıyorum.

Ben bir haber okumuştum dökülmesinin başlıca sebeplerinden biri, haberi bulamadım da linki atacaktım yeni bir haber, abur cubur, cips gibi gıdalar ve şekerli gıdalar. Bunları kesersen dökülme durur. Çinli bilim insanları keşfetmiş bilimsel bir yazıydı, Japon'lar bu tip beslenmiyor hepsi genç gösteriyor ve saçları genelde dökülmüyor.
Alakası yok. Arkadaşım günde 2 litre kola + 2 paket cips yerdi sırma saçları vardı. İş tamamen genetik. Vitaminmiş, beslenmeymiş, şampuanmış hepsi boş işler.

Geri
Yukarı