Sadece CS:GO oynayan biri Linux'a geçmeli mi?

• Konuyu başlatan Naezy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 11B
Hocam gerçi haklısınız çünkü şuan bendeki 600w güç kaynağı yetersiz o nedenle ben fps yi düşük alıyorum. İşlemcim 220W güç çektiği için sistemi tam performanslı bir şekilde kullanamıyorum.

oyun içinde playerlığı etkileyen önemli bir fps farkı var ise oyunu windows ile oynamak daha mantıklı olur. Ubuntu işletim sisteminin en son ve en gelişmiş versiyonu olarak Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish, 18 Ekim 2018'de yani önümüzdeki Perşembe günü resmi olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Belki yeni sürümde oyun daha iyi fps verir denemek lazım. yeni sürümde GNOME'u öncekinden daha iyi hale getirmek için birçok performans iyileştirmesi ve hata düzeltmesi yapıldığı söyleniyor.

Kesinlikle zaman kaybı olur. Ev kullanıcısı ve oyuncular için baktığımızda, Linux hiçbir işe yaramaz, hiçbir konuda avantaj sağlamaz. Windows'tan sıkılarak Linux'a geçtiğinizde en fazla bir hafta takılırsınız, sonrasında aylarca Linux'u boot menu'de seçmezsiniz, Linux'a atadığınız disk alanına ihtiyacınız olduğunda da onu silersiniz. Olacak olan budur.

Birkaç kere kullandım. Fakat arkadaşın dediği gibi 1 hafta sonra geri dönersin. Önemli etkenlerden biri sürücü bulma sorunudur.

Birkaç kere kullandım. Fakat arkadaşın dediği gibi 1 hafta sonra geri dönersin. Önemli etkenlerden biri sürücü bulma sorunudur.

şahsen ben 5 aydır linux kullanıyorum çok memnunum. Ev kullanıcısıyım şuan sistemim ubuntu 18.10 (cosmic cuttlefish). Tek yaptığım şey lol oynamak ve dizi film izlemek birde netten bişeyler araştıracaksam onun için kullanıyorum. Bilgisayarım iyi olduğu için league of legend bende akıcı çalışıyor ubuntu ile windowsa hiç ihtiyaç duymuyorum. Windows lisansım var ama linuxu daha çok sevdim.

şahsen ben 5 aydır linux kullanıyorum çok memnunum. Ev kullanıcısıyım şuan sistemim ubuntu 18.10 (cosmic cuttlefish). Tek yaptığım şey lol oynamak ve dizi film izlemek birde netten bişeyler araştıracaksam onun için kullanıyorum. Bilgisayarım iyi olduğu için league of legend bende akıcı çalışıyor ubuntu ile windowsa hiç ihtiyaç duymuyorum. Windows lisansım var ama linuxu daha çok sevdim.
Ben işletim sistemine suç bulmuyorum. Her donanıma sürücü bulmak Windows'taki kadar kolay değil demek istedim.

Yav arkadaş ben ubuntu 18.04.1 sürümünü kullanmaktayım ve şuan steam dan Dota 2, Euro Truck Simulator 2 ve CSGO oynamaktayım. Sadece güç kaynağı sorunum vardı onu da hallettim ve oyunları ortalama 90 fps ile gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Yani ubuntu linux a için rahat bir şekilde geçebilirsin. Hatta temel güncellemelerini yaptıktan sonra da ayrıca windowstaki gibi sürücü v.b. kurmana da gerek yok kurulu geliyor zaten.

Yav arkadaş ben ubuntu 18.04.1 sürümünü kullanmaktayım ve şuan steam dan Dota 2, Euro Truck Simulator 2 ve CSGO oynamaktayım. Sadece güç kaynağı sorunum vardı onu da hallettim ve oyunları ortalama 90 fps ile gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Yani ubuntu linux a için rahat bir şekilde geçebilirsin. Hatta temel güncellemelerini yaptıktan sonra da ayrıca windowstaki gibi sürücü v.b. kurmana da gerek yok kurulu geliyor zaten.
Ubuntunun yeni sürümü 18.10 kozmik mürekkep balığı daha performanslı sistemini ona yukseltmeni öneririm

Ubuntunun yeni sürümü 18.10 kozmik mürekkep balığı daha performanslı sistemini ona yukseltmeni öneririm
Ubuntu 18.10 her ne kadar da üst sürüm olsa da yeni bir sürüm olduğundan hata vermesinden korkuyorum yoksa özellikle de oyunlar için daha iyi bir sürüm olduğu söyleniyor. Fakat ileride geçeceğim tabiki...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı