Sadece CS:GO oynayan biri Linux'a geçmeli mi?

• Konuyu başlatan Naezy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 11B

Naezy

Hectopat
Daha fazla  
Ben sadece CS:GO oynuyorum ve Windows'dan sıkıldım. Linux'a geçmek istiyorum, Linux oyun için olmadıgından çift işletim sistemi mi kursam yoksa sadece CS:GO oynadıgım ıcın sıkıntı yaratmayacaksa Windows'u kaldırıp Linux'a mı geçsem? Deepin'e geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu ile oynanıyordu. Deepin ile oynanıyor mu bilmiyorum ama Linux yazılımını CS:GO destekliyor. RAM miktarı Windows'a göre daha fazla sanırım. Bence imzanızda ki sistem ile Linux'a geçmeyin. Windows 10'da kalın elbet CS:GO'dan sıkılırsınız.

Yeni şeyler deneyimlemek insanı geliştirir. Bence sadece oyun için değil hobi için bile böyle şeylerle uğraşmak güzeldir. Ve Cs Go tüm linux sistemlerde çalışır.

Ben sadece CS:GO oynuyorum ve Windows'dan sıkıldım. Linux'a geçmek istiyorum, Linux oyun için olmadıgından çift işletim sistemi mi kursam yoksa sadece CS:GO oynadıgım ıcın sıkıntı yaratmayacaksa Windows'u kaldırıp Linux'a mı geçsem? Deepin'e geçmeyi düşünüyorum.

Ekran Görüntüsü - 2018-10-14 19-09-42.png

CS:GO Tüm linux sistemlerinde çalışmaktadır. Pardus DDE (Deepin masaüstü sürümü) yükleyip Pardus storedan steam kurarsanız steam içinden cs:go indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Linux önerisi isterseniz:
Görsellik sizin için önemliyse: Elementary Os, Pardus DDE, Linux Mint Cinnamon
Performans sizin için önemliyse: Pardus XFCE, Manjora XFCE, Linux Mint mate

-------------------------------------------------------------------------
kendim denemedim ama birde Steam Os önerisinde bulunucam :)
-------------------------------------------------------------------------

Ek olarak düzeltelim Linux oyun için olmadığından yazmışsınız bu doğru değil Steam bile oyun için linux tabanlı Steam Os işletim sistemini çıkarmıştır. Linux ilk çıktığında sadece oyun desteklemiyordu günümüzde linux oyun işletim sistemi olarakda kullanılmakta. Android tabletlerde linux ama oyun oynanıyor.

Son düzenleme:
Windows vs linux gaming benchmark falan yapınca bayağı fps düşüşü olduğunu gördüm linux da çift işletim sistemi kuracağım.

dota 2 oyununu oynuyorum bende linuxta windowsdan daha iyi fps alıyorum. Youtubedan baktım şimdi dota 2 linux vs windows diye arattım ordada testlerde linux daha iyi fps vermiş. Ama CS:GO için windows daha iyi fps vermiş youtubedaki test videolarında. (10 fps fark var videoya göre)

aslında tek bir sisteme göre genelleme yapmak yanlış olur çünkü herkesin ekran kartı farklı model bendeki model linux ile tam uyumludur iyi fps alırım sendeki modelin driverı uyumsuzdur kötü fps alırsın.

dota2 linux vs windows fps
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linux her geçen gün dahada gelişiyor bundan 2 yıl sonra daha farklı sonuçlar görebiliriz.

dota 2 oyununu oynuyorum bende linuxta windowsdan daha iyi fps alıyorum. Youtubedan baktım şimdi dota 2 linux vs windows diye arattım ordada testlerde linux daha iyi fps vermiş. Ama CS:GO için windows daha iyi fps vermiş youtubedaki test videolarında. (10 fps fark var videoya göre)

aslında tek bir sisteme göre genelleme yapmak yanlış olur çünkü herkesin ekran kartı farklı model bendeki model linux ile tam uyumludur iyi fps alırım sendeki modelin driverı uyumsuzdur kötü fps alırsın.

dota2 linux vs windows fps
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linux her geçen gün dahada gelişiyor bundan 2 yıl sonra daha farklı sonuçlar görebiliriz.
Hocam gerçi haklısınız çünkü şuan bendeki 600w güç kaynağı yetersiz o nedenle ben fps yi düşük alıyorum. İşlemcim 220W güç çektiği için sistemi tam performanslı bir şekilde kullanamıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı