Sadece CS:GO oynayıp kendini "Profesyonel oyuncu " sanan kitle

Dedektif Denyo

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sadece CS:GO oynarsin, eyvallah ama sadace botlara karşı maç atıp " Abö bön çoh puruyum yhaa "diyen bir kesim var. Bu kesim genellikle bakkal bilgisayarcidan 20 liraya gaming (!) mouse alıp sadece yeşil ışığı var diye " Röyzörüm (Razer) vor abö bönöm yhaa " diyor. Ve maalesef bu tiplerden biri benim sınıf ve ustune bu da yetmezmiş gibi sıra arkadaşım. Ulan derste " CS:GO'ya laf atiyosan oyun cahilisindir " diye bana notlar atıp duran bir kişiden bahsediyorum. ( Belki böyle bir kesim yoktur ve sadace kişiden kaynakli bir sorundur, umarım :) ), ( Oh be çok şükür içimi döktüm sacmaladiysam affola :) )

O zaman bir ders vermenin vakti gelmiş :) Gideceksiniz internete karşılıklı açacaksınız. Kesip biçeceksin bir güzel... Oyun sonunda da RAM''i koltuğunun altına sıkıştıracaksın ve 'daha yolun var koçum' diyeceksin. Arkadaşıma yaptığımdan dolayı... :) Hadlerini bildirmek lazım! :) Tabi RAM'i sıkıştırmadım :D

Bence "Profosyonel oyuncu" diye bir şey yok. Ne yani iyi oynuyor, youtube veya twitchde yayın yapıyor ve oyuncu ekipmanı dedikleri tek farkı ışıklı olan ekipmanları kullanıyor diye bu şimdi profosyonel oyuncu mu? Hahaha kandırmayın bizi, tamam git oyununu oyna. Yarışa katılan, turnuvalara da çıkan oyuncu o oyunu yeni indirmiş ve hiç bir şey bilmeyen de oyuncu.
"Ben woftü, cese goğ da tornovalara çıkıyom, reyzer ekipmanlar vağ, yayın yapıyom bende porofosyonelim. Hem parada kazanıyom"
İstiyorsa en iyi ekipmana, bilgisayara sahip olsun, isterse en iyi oyuncu olsun, ister youtubedan da para alsın oda oyuncu başkasıda oyuncu. Bende içimi döktüm senin sayende :D

Türkiye'de hiç bir şeyin gelişmediği gibi oyun sektörünün de gelişmesini beklemek, bu sektörün veya piyasanın içerisinde oyunlarını oynayan kesimin klasik Türk ergenleri olduğunu bildiğim için benim bir kaygım yok. Profesyonel olmak nedir? yıllardır bir oyuna bağlı kalmak, neredeyse her gün oynamak, hayatın ana merkezine yerleştirmek, sürekli oyunun içerisindeki senaryodan karakterlerden bahsetmek, haritaları karşı takımdaki kişilere göre daha iyi bilmek ona göre strateji uygulamak budur yani. Ama bizde nerede, bizde saygı yok ki profesyonel oyuncu olsun. ''Bi sus'' diyorum çocuğa, Türk olduğumu hemen anlıyor başlıyor bana sövmeye, özel mesaj atıyorum oyun içerisinden diyorum kardeşim küfür edeceksen telefon numaranı yaz arayayım görüşelim dertleşelim bir derdin sıkıntın varsa.. Yok! Vursan vurulmaz, dövsen dövülmez.

Anlamadığım bu kesim oyun konusu açtığında direk " Ne oynuyorsun ? " diye sorması. Bakın " Şu sıralar ne oynuyorsun ? " değil. Sanki dünyada 3 oyun var : LoL, Minecraft, CS:GO. Ben hayatımı bu 3 oyuna adamak zorundaymışım gibi saçma bir izlenim çıkıyor ortaya :)

Anlamadığım bu kesim oyun konusu açtığında direk " Ne oynuyorsun ? " diye sorması. Bakın " Şu sıralar ne oynuyorsun ? " değil. Sanki dünyada 3 oyun var : LoL, Minecraft, CS:GO. Ben hayatımı bu 3 oyuna adamak zorundaymışım gibi saçma bir izlenim çıkıyor ortaya :)
Geta 5, Kalofdutiy, batalfayald gibi oyunları da unutmayın. Onlar bir nebze daha az gerçi çok şükür.

Biraz geç bir cevap oldu konu hortlamadı İnşallah. Ben CS de proyum diyenlere birde Battlefield oynatmak lazım. CS yanında halt yemiş. CS deki gibi şuradan adam çıkacak onu vurmaya hazırlanayım demiyorsun. Bir de bakmışsın keskin nişancı çok uzaktan vurmuş. Birde merminin düşmesini falan hesaplamak zor. Battlefield Bad Company 2 için konuşuyorum:D

Biraz geç bir cevap oldu konu hortlamadı İnşallah. Ben CS de proyum diyenlere birde Battlefield oynatmak lazım. CS yanında halt yemiş. CS deki gibi şuradan adam çıkacak onu vurmaya hazırlanayım demiyorsun. Bir de bakmışsın keskin nişancı çok uzaktan vurmuş. Birde merminin düşmesini falan hesaplamak zor. Battlefield Bad Company 2 için konuşuyorum:D
Aim aldıgın yerden çıkar kafana tek atarım. :dikkatli: Csgo sadece aim alıp beklemekten ibaret değil takım oyunu takım içi iletişimin iyi olması lazım kıyaslama yapılması saçma bence.

Geri
Yukarı