Sadece CS:GO oynayıp kendini "Profesyonel oyuncu " sanan kitle

Arkadaşlar botları hafife almayın. Botları hafife alanlar, bugün Türk Hava Yolları'nın en profesyonel pilotlarının yıllarca o simülatör uçak kokpitlerinden çıkmayıp antrenman yaptıklarını da önemsemezler. İkisi arasında hiçbir fark yok. Hakkını vererek en zor botlarla yıllarca kendini geliştiren bir insanın sahada, çevrimiçi ortamda da kendini ispatlamayacağını söylemeyin bana.

"Profesyonel oyuncu" kavramı bana göre çok yanlış bir kavram. Bunun doğrusu şu şekilde olabilir: Profesyonel "x" oyuncusu. Yani "x" yerine hangi oyunda uzmansanız onu getirebilirsiniz. Sadece CS:GO oynayıp profesyonel oyuncu olunmaz, profesyonel CS:GO oyuncusu olunur. Bu tür oyunları da diğerleriyle kıyaslamak yanlıştır. Her oyunun dinamiği farklıdır. Birisi "ben şu oyunda profesyonelim" dediğinde, sizin "o çocuk oyuncağı yiyorsa şunu oyna" gibi bir söz söylemeniz yanlıştır.

Şu anda e-spor dendiğinde akla League of Legends geldiğini belirtmek lazım. Dünya çapında en prestijli spor bu. Fanboyluk yapmıyorum. Bugün en prestijli bilgisayar dergilerinin top list'lerine bakınız. Veya dünyadaki en popüler e-spor turnuvaları istatistiklerine. Hepsinde bir numaralı sırada LoL var. Ve bu şöyle bir noktaya evrildi: Eğer gerçekten profesyonel bir e-sporcu iseniz, ve madalyalarınız da söz konusuysa, eskiden enseye şaplak atılan bilgisayar oynayan çocuk olmuyorsunuz, M. Phelps'e nasıl saygı gösteriliyorsa, size de aynı oranda saygı gösteriliyor. Verilen son LoL ödüllerinde, video'yu izlerseniz, bunu açıkça fark edebiliyorsunuz. Prestijli bir meslek haline gelmesi, LoL müessesesine verilen dünyadaki yüksek önemdir.

Şu anda e-spor dendiğinde akla League of Legends geldiğini belirtmek lazım. Dünya çapında en prestijli spor bu. Fanboyluk yapmıyorum. Bugün en prestijli bilgisayar dergilerinin top list'lerine bakınız. Veya dünyadaki en popüler e-spor turnuvaları istatistiklerine. Hepsinde bir numaralı sırada LoL var. Ve bu şöyle bir noktaya evrildi: Eğer gerçekten profesyonel bir e-sporcu iseniz, ve madalyalarınız da söz konusuysa, eskiden enseye şaplak atılan bilgisayar oynayan çocuk olmuyorsunuz, M. Phelps'e nasıl saygı gösteriliyorsa, size de aynı oranda saygı gösteriliyor. Verilen son LoL ödüllerinde, video'yu izlerseniz, bunu açıkça fark edebiliyorsunuz. Prestijli bir meslek haline gelmesi, LoL müessesesine verilen dünyadaki yüksek önemdir.
İnternet cafeleri dolduran çocukları da unutmamak lazım. LoL denince aklıma ilk bu geliyor. :D

CS:GO'da rekabetçi maçta bunny yapmaya çalışan arkadaşlar özellikle beni bitiriyor bir de eline AK 47 alıp havalara sıkması... Beni asıl bitiren bir şey de budur:D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO'da rekabetçi maçta bunny yapmaya çalışan arkadaşlar özellikle beni bitiriyor bir de eline AK 47 alıp havalara sıkması... Beni asıl bitiren bir şey de budur:D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
'Call of dörty ,batıfıyılt' :LOL:

Hani birde olur ya hızlı hızlı oynarlar. Böyle "gereksiz gereksiz" hareketler yaparlar fareyi sürekli çevirirler falan. Flick shot atmaya çalışırlar. :D

Bak ben şunu da yaşadım. CS:GO oynadım ilk başlarda çok sardı. 150 saat çok çabuk oynadım. Bu kadar sürede benim kadar fazla başarımı istemeden alan görmedim hatta... Rekabetçi de tek kalıp 5 kişiyi tek başıma alıp el kazandığım çok oldu. Bir şeyi sevdiğinde yapıyor insan. Sonra 1 sene girmedim ben oyuna rütbe yalan oldu rütbem yok şu an :) Dota, CS:GO hiç bir şey oynamadım KYK'da kalıyordum, bu sene eve çıkıyorum neyse...

Asıl konuya geleyim:

Arkadaş sessiz sakin internet kafeye gittik CS:GO değilde 1.6 atıcaz. Oturduk... Bir yenildik, bir yenildik anlatamam. Elimize verdi o eli. 2 vs 3 yaptık birde. 3 kişi yenildik. Daha fazla konuşmak istemiyorum.

Birde Cs Extreme vardı eskiden. Kadın karakter filan bile vardı. Onda bıçak çok iyi oynardım. 4 kişi oturduk. Ama nasıl bıçakta üstüme yok. 4, 5 sene önce... Dedim ki ben tek siz hepiniz. 1 v 3 bıçak atıyoruz.

1 öldüm, 2 öldüm, 3 öldüm... Oynamayı bilmeyen adam bile bıçakla kesti beni. :eek: İyi bir oyuncuyumdur. Ama böyle anılar bana geri planda durmam gerektiğini öğretti. :rolleyes:

Bu da örnek olsun.

Ha, kazandığımız ellerde çok tabi ki... :) Ama sonuçta oyun bunların hepsi. Oyun, oyunda kalır. Bazıları özellikle bu son çağımızın insanları özellikle gençleri kendi hayatlarından değerli biçiyor çok ciddiye alıyorlar. Gerçekten yazık demekle yetiniyorum...

Geri
Yukarı