Sadece diploma için üniversite okumak mantıklı mı?

byfurkan80

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar meslek lisesi çıkışlı olduğum için sayısal derslerim. Kötü 10 - 11. sınıfta kimya fizik bile görmedik ama yazılım ve siber güvenlikle uğrasiyorum, bilgim var. Belli bir seviyeye geldim. Çoğu işe alımlara baktığımda, lisans mezunu istiyorlar. Sadece diploma için herhangi bir sözel bölüm okumak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek amacınız lisans mezunu olmak ve elinizde bir kağıt parçasının olmasıysa Açık Öğretim okumak daha mantıklı. Şu sıralar başvurular yapılıyor. YKS'ye girmiş iseniz bakın.

Arkadaşlar meslek lisesi çıkışlı olduğum için sayısal derslerim. Kötü 10 - 11. sınıfta kimya fizik bile görmedik ama yazılım ve siber güvenlikle uğrasiyorum, bilgim var. Belli bir seviyeye geldim. Çoğu işe alımlara baktığımda, lisans mezunu istiyorlar. Sadece diploma için herhangi bir sözel bölüm okumak mantıklı mı?
Okumak bana göre her anlamda mantıklı tabi ki bunun yanında ne güzel ilgi alanlarınız ve uğraşlarınız var okumak yanında o alanlarda profesyonelleşmek te çok güzel olur. Düz işletme okuyup açıkta bekleyin demiyorum kasiyer olursunuz. Fakat ustası olduğunuz işi yaparken belli bir yerde sınıflandırılırken lisans mezunu olmanız size artı katabilir.

Geri
Yukarı