Sadece GNU/Linux kullanılır mı?

AMD IOMMU ile donanım tabanlı sanallaştırma yapabiliyorum ama sağlık bulmamakla birlikte QEMU ile OpenGL çalıştıramıyorum.

O yüzden Linux üzerinden Windows ve Android emüle edemiyorum güzelce.
Doğrudan sanal makineye ekran kartını bağlayabilmek kadar iyi bir çözüm yok. QEMU passthrough yapılmadığı sürece GPU çözümü konusunda zayıf. Looking Glass gibi teknikler var, bakılabilir.

Doğrudan sanal makineye ekran kartını bağlayabilmek kadar iyi bir çözüm yok. QEMU passthrough yapılmadığı sürece GPU çözümü konusunda zayıf. Looking Glass gibi teknikler var, bakılabilir.
QEMU'yu kendin derlersen OpenGL aktif hale gelebiliyor. Konfigürasyon yapıyorsun.
Ben denedim onu da bir türlü derleyemedim sadece.

QEMU'yu kendin derlersen OpenGL aktif hale gelebiliyor. Konfigürasyon yapıyorsun.
Ben denedim onu da bir türlü derleyemedim sadece.
Derleme konusu gerçekten zorlu. Yazılım yazıp iki dakika nasıl derleneceğini yazmadıkları için sorun çekebiliyoruz.

Derleme konusu gerçekten zorlu. Yazılım yazıp iki dakika nasıl derleneceğini yazmadıkları için sorun çekebiliyoruz.
Arch üzerinden direkt derlemeden kullanabiliyorsun galiba. Aur ve YaY'in avantajı burada büyük ama bene elementaryOS'i çok seviyorum ya o yüzden Arch kullanmak istemiyorum.

elementaryOS'i silmeyeceğim dursun. Bir zararı yok ve ayrıca hazır ve düzenlenmiş içi.

Arch üzerinden direkt derlemeden kullanabiliyorsun galiba. Aur ve YaY'in avantajı burada büyük ama bene elementaryOS'i çok seviyorum ya o yüzden Arch kullanmak istemiyorum.

elementaryOS'i silmeyeceğim dursun. Bir zararı yok ve ayrıca hazır ve düzenlenmiş içi.
Olabildiğinde mağazayı kullanmak istiyorum ancak Debian(LDME 5)kullandığım için yazılımlar güncel değil. Debian depolarındaki yazılımların güncelliği değil, stabilitesi önemseniyor. Yeterince test edilmemiş paketler repoda yer alamıyor.

Bu nedenle de bayağı bir şeyi kendim derleyip güncellemem gerekiyor.

Olabildiğinde mağazayı kullanmak istiyorum ancak Debian(LDME 5)kullandığım için yazılımlar güncel değil. Debian depolarındaki yazılımların güncelliği değil, stabilitesi önemseniyor. Yeterince test edilmemiş paketler repoda yer alamıyor.

Bu nedenle de bayağı bir şeyi kendim derleyip güncellemem gerekti.
Ben yine de vazgeçmek istemiyorum çünkü tasarım olarak güzel, Java geliştiricisiyim ve yeni oyunların neredeyse bir çoğu çok kötü. Yani bir Windows'a ihtiyacım yok eski oyunlar ve Switch oyunları çok güzel.

Yani şans vereceğim ama bir şeyleri çok eksik hissediyorum.

Ben yine de vazgeçmek istemiyorum çünkü tasarım olarak güzel, Java geliştiricisiyim ve yeni oyunların neredeyse bir çoğu çok kötü. Yani bir Windows'a ihtiyacım yok eski oyunlar ve Switch oyunları çok güzel.

Yani şans vereceğim ama bir şeyleri çok eksik hissediyorum.
Arch Linux tabanlı sistemlere ElementaryOS masaüstü kurabilirsiniz hocam.

Flatpak için bir sideload tasarımı ve elementaryOS'e özel uygulamalar var mı?
Bi' de elementaryOS'un çok güzel kısayolları vardır.
eOS aslında çok pratik yani.
Hocam AUR varken flatpak'e gerek kalır mı bilmiyorum. Ayrıca ne zamandan beridir saf distro kullanıyorum. Bu yüzden dediğiniz şey hakkında herhangi bir bilgim yok.

ElementaryOS pratik ise Pantheon masaüstü sayesindedir büyük ihtimalle. Onlar da ayarlanabilir.

Geri
Yukarı