Sadece Oyun İçin PC Toplama Önerisi

BMertÇ

Centipat
Merhabalar,

Technopat.net tavsiyelerini bir süredir okuyorum. Buradaki tavsiyeler ışığında birkaç PC bileşenini belirledim. Ancak bu bileşenler için sorun çıkarmayacak ve soğutması iyi olan bir kasa ve PSU tavsiyesine ihtiyacım var.

Aşağıda belirttiğim bileşenler 7.000 TL civarında tutuyor. Kasa ve PSU da belirlendikten sonra 8.000 TL bütçe ile PC'yi toplamayı hedefliyorum.

Ekran Kartı : SAPPHİRE RADEON RX 5700 XT NİTRO + 8GB
Anakart : MSI B450 TOMAHAWK MAX
İşlemci: AMD RYZEN 5 3600
Ram: CORSAİR VENGEANCE 16GB 3200MHZ CL16 DDR4
SSD: SAMSUNG 500 GB 860 EVO MZ
Sabit Disk: SEAGATE BARRACUDA 1 TB HARDDİSK

KASA ?
PSU ?

Belirlediğim bileşenlerden f/p olarak daha iyi önerileriniz olursa da sevinirim. Bütçemi 1-2 bin TL kadar daha arttırabilirim. Yeter ki içime sinecek ve aldıktan sonra pişman etmeyecek bir PC toplamak istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Ryzen 3000 serisi için 3600 MHz RAM almanızda fayda var. Ve bence ışın izleme desteği açısından da avantajlı bir model olarak RTX 2060 Super modellerine bakabilirsiniz.(3500TL bandında)

Ryzen 3000 serisi için 3600 MHz RAM almanızda fayda var. Ve bence ışın izleme desteği açısından da avantajlı bir model olarak RTX 2060 Super modellerine bakabilirsiniz.(3500TL bandında)
Aynen öyle. Vatan'da dün gece görmüştüm. 2060 , 2400tl'ye satılıyordu nete özel galiba 22'den sonra geçerli. Bi bakın bu akşam isterseniz.

Önerileniz için tek tek teşekkür ederim.

Caner Bey 650W yeterli olur mu? 700-750W'a çıkarmama gerek yok mu?

Söylediğiniz fiyatlardaki 2060 192 bit galiba. Sapphire 5700xt ise 256 bit. 2060 Super modeli de düşünebilirim.

RAM tavsiyesi için de ayrıca teşekkür ederim. MHZ değerinin çok da farklı olmayacağını söylüyorlar ama yine de değerlendireceğim.

Özellikle KASA ve PSU tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Teşekkür ederim Caner Bey, tüm parçalar kesinleştikten sonra bu hafta sonu siparişi vereceğim.
Umarım tercihlerimden dolayı pişman olmam. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı