Sadece sistem açılırken gelen "MEMORY_MANAGEMENT" hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Anakart ne? Ekran görüntüsü atın RAM kısmını.
Gigabayte b450m s2h v2
Şuan evde değilim akşam eve geçince atıp etiketlerim teşekkürler
@The G.O.A.T bir de ben Memtest86 yaparken BIOS XMP kapalıydı. Fakat testte hız olarak 3200 MHz yani XMP açık gözüküyordu. Bu sefer BIOS'tan XMP açıp test yapsama gerek var mı? O zaman bulur belki
@The G.O.A.T @ismimberkay
Sorun sadece bilgisayar açılırken oluyor diye bir şey yapmayayım dedim. Ve 4 gündür açılırken falan mavi ekran yemedim.
Bugün mavi ekran yedim açılırken.
Normalde dikkate almayacaktım fakat hata kodu yazan yerde data falan yazıyordu fotoğrafını çekemdim sadece okudum fakat hatırlayamadım.
Yani

MEMORY_MANAGEMENT​

Hatası vermedi.

Bu hatanın sebebi RAM'ler mi? Eğer RAM'lerse böyle kullanmaya devam edeceğim sanırım. Fakat değilse söylediğiniz yöntemleri deneyeceğim.

Son düzenleme:
Gigabyte B450M S2H V2
Şu an evde değilim akşam eve geçince atıp etiketlerim teşekkürler
@The G.O.A.T bir de ben Memtest86 yaparken BIOS XMP kapalıydı. Fakat testte hız olarak 3200 MHz yani XMP açık gözüküyordu. Bu sefer BIOS'tan XMP açıp test yapsama gerek var mı? O zaman bulur belki
@The G.O.A.T @ismimberkay
Sorun sadece bilgisayar açılırken oluyor diye bir şey yapmayayım dedim. Ve 4 gündür açılırken falan mavi ekran yemedim.
Bugün mavi ekran yedim açılırken.
Normalde dikkate almayacaktım fakat hata kodu yazan yerde data falan yazıyordu fotoğrafını çekemdim sadece okudum fakat hatırlayamadım.
Yani

MEMORY_MANAGEMENT​

Hatası vermedi.

Bu hatanın sebebi RAM'ler mi? Eğer RAM'lerse böyle kullanmaya devam edeceğim sanırım. Fakat değilse söylediğiniz yöntemleri deneyeceğim.

XMP açıkken bir şey yoksa kapalıyken de yoktur. Ama kapalıyken yoksa açıkken yok diyemeyiz. Son dump dosyasına bakıyorum şimdi.
MSI Afterbuner kaldır. Kaspersky kaldır. Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak şunu da uygula. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp temiz bir kurulum yap.
XMP'yi de kapat. Performans düşüşü olur ama mavi ekran almaktan iyidir.

Son düzenleme:
XMP açıkken bir şey yoksa kapalıyken de yoktur. Ama kapalıyken yoksa açıkken yok diyemeyiz. Son dump dosyasına bakıyorum şimdi.
MSI Afterbuner kaldır. Kaspersky kaldır. Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak şunu da uygula. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp temiz bir kurulum yap.
XMP'yi de kapat. Performans düşüşü olur ama mavi ekran almaktan iyidir.

Hocam neden böyle bir şey oluyor? 0'dan Windows'u kurararak format atmama rağmen hala devam ediyor.
MSI Afterburner ve Kaspersky'ı kullanıyorum.
Dediklerinizi yaptıktan sonra mavi ekran yemezsem daha sonra indirebilir miyim?
Ya da sadece XMP kapatsam nasıl olur?
Sorun RAM'lerde mi yoksa yazılımsal olarak da bir sorun var mı?
Eğer RAM'lerde ise garantisi devam ediyor değiştirebilirim.

Hocam neden böyle bir şey oluyor? 0'dan Windows'u kurararak format atmama rağmen hala devam ediyor.
MSI Afterburner ve Kaspersky'ı kullanıyorum.
Dediklerinizi yaptıktan sonra mavi ekran yemezsem daha sonra indirebilir miyim?
Ya da sadece XMP kapatsam nasıl olur?
Sorun RAM'lerde mi yoksa yazılımsal olarak da bir sorun var mı?
Eğer RAM'lerde ise garantisi devam ediyor değiştirebilirim.

Öncelikle format atmışsınız ama MSI Afterburner ve Kaspersky sebebiyet veriyor. Format atmak çözmez her zaman her şeyi. Benim önerim 3 ünüde yapın. Bir süre kullanın. Sonra indirebilirsiniz. RAM'leriniz XMP açmaya yönelik olmayabilir.

Merhaba,
3 hafta önce PCmin BIOS'unu bozdum.

Sizin yardımlarınızla birlikte bu sorunun XMP açınca mavi ekran yiyorum kapatınca düzeliyor.

1 yıl boyunca XMP kapalı kullandım.
BIOS çökünce garantiye gönderdim.
Bu konuya bakabilirsiniz BIOS Secure Boot key menegment ayarlarıyla oynadıktan sonra bilgisayar hiç açılmıyor

Anakart garantiye gitmesi gerekti.
Aynı zamanda bu XMP sorunun da aradan çıkması için anakartın yanında RAM'leri de gönderdim.

Garantiden gelince sanıyorum sorun hala düzelmeyecek.
Eğer anakart sıfırı ile değiştirilmediyse.

Bu durumda ben anakartı geldiği gibi XMP açık test edip ardından bir daha garantiye versem mi?

3200 MHz için 400 500 TL daha fazla ödeyip 2130MHz de kullanmak istemiyorum.

Ayrıca bu bilgisayarın sorunları bitmiyor ekran kartı da sorunlu.

Belirli oyunları silip bir daha yükleyince oyunu tam ekran yapınca bulanık görüntü oluyor.
Gönlüm ister ki ekran kartını da değiştireyim.

Neyse, sizce XMP kapalı kullanmaya devam mı edeyim yoksa garantiye bir daha gönderip şansı mı mı deneyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı