Saf Android cihazların başarısız olması

Arayüz dediğiniz şeyi görsel tasarım olarak değerlendiriyorsanız, o da zaten çoğu Launcher'dan ibaret. Play Store'da zibilyon tane Launcher var yükleyin birini olsun bitsin.

Saf Android daha hafif.

Launcher hiç sevmedim hiç sistem Launcher'i gibi değil, düzgün çalışmıyor.
Bir de MIUI olunca Launcher'ler doğru düzgün çalışmıyor.

Bir kere kullansanız muhtemelen bir daha bırakamazsınız. Eski gibi görünse de inanılmaz rahat.

AOSP ROM'ları denedim, stabil olanları vardı şarjı iyi gidende vardı. MIUI kadar stabil gelmedi bana.

Son düzenleme:
Şu an güçlü işlemcili saf Android bir telefonu başka bir telefona değişmem. Saf Android'e en yakın ve hızlı arayüzü OnePlus yapıyor.

Şu an güçlü işlemcili saf Android bir telefonu başka bir telefona değişmem. Saf Android'e en yakın ve hızlı arayüzü OnePlus yapıyor.

Güçlü işlemcili saf Android yok ki her firma kendi arayüzünü tercih ediyor Google haric o da Türkiye de yok. Galiba başka ülkelerde de başarılı değil.

Güçlü işlemcili saf Android yok ki her firma kendi arayüzünü tercih ediyor Google haric o da Türkiye de yok. Galiba başka ülkelerde de başarılı değil.

Yok işte hocam o yüzden buna en yakın hızlı arayüz OnePlus modellerinde var dedim. Ben giriş seviye Nord N10 5G kullanıyorum 1.5 yıl olmasına rağmen akıcılığından hiçbir şey kaybetmedi ilk günkü gibi hızlı ve seri. Başka kronik sorunlar vardı ama düzeldi sanırım son gelen güncellemeyle.

Google da saf Android ile giriyor piyasaya. Batmalarının sebebinin saf Android olduğunu düşünmüyorum. O markalar zaten kendi içlerinde sorunluydu.
Saf Android kesinlikle MIUI'dan çok daha kalitelidir. İsterse sadece siyah beyaz görünsün hatalarla dolu olmasından çok daha iyidir.

Pixel telefonlar saf Android değildir.

Saf Android arayüzü ile piyasaya giren HTC'nin batığını gördük.

Sorun sadece o değil. Birden fazla sorunları vardı. Mesela reklam yapamıyordu. Yapamıyordu derken doğru düzgün yapamıyordu. İnsanların anlamadığı terimler kullanırlardı.

Saf Android arayüzlü GM'nin Android One serisi vardı. GM4g - GM5 - GM6 - GM8 telefonlar. Sonra GM ile Android One projesi sonlandı. Fakat GM'nin telefonlarında halen daha saf Android olarak tanımlanan sistem arayüzü kullanılıyor. Saf Android'den kasıt hiçbir harici uygulama eklenmemesi değil de görselin ve sistemin özelleştirilmemesi diyebiliriz. Örnek olarak MIUI'lerde mi hesabı bağlanmasını ister. Her uygulaması en azından görsel olarak kendine göre tasarlanmıştır, aynı şekilde Samsung'lar da. GM'de halen daha sistem ve görsel olarak Android'in saf halinin üzerine ekleme yoktur. Sadece 3-4 uygulama eklemişler GM müzik, GM asistan, GM dosyalar gibi, onlar da rezalet. Fakat kullandıkları sistem arayüzü saf Android.

Saf Android arayüzlü GM'nin Android One serisi vardı. GM4g - GM5 - GM6 - GM8 telefonlar. Sonra GM ile Android One projesi sonlandı. Fakat GM'nin telefonlarında halen daha saf Android olarak tanımlanan sistem arayüzü kullanılıyor. Saf Android'den kasıt hiçbir harici uygulama eklenmemesi değil de görselin ve sistemin özelleştirilmemesi diyebiliriz. Örnek olarak MIUI'lerde mi hesabı bağlanmasını ister. Her uygulaması en azından görsel olarak kendine göre tasarlanmıştır, aynı şekilde Samsung'lar da. GM'de halen daha sistem ve görsel olarak Android'in saf halinin üzerine ekleme yoktur. Sadece 3-4 uygulama eklemişler GM müzik, GM asistan, GM dosyalar gibi, onlar da rezalet. Fakat kullandıkları sistem arayüzü saf Android.

GM 8 kullanmıştım gayet stabildi.

Geri
Yukarı