Safari mi Chrome mu?

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. MacBook'larda hangi tarayıcı daha verimli? Hangisini kullanmak gerekiyor? Chrome'un MacBook'larda çok RAM ve pil yediği doğru mu? Bunu yakın zamanda test edeceğim ama ilk önce konusunu açmak istedim. Pil benim için çok önemli. Safari kullanmak istiyorum ama Chrome'un getirdiği avantajlar ağır basıyor. En basitinden Technopat gibi çoğu sitenin uygulamasını Chrome'dan ekleyebiliyoruz. Tam ekran ile birlikte çok rahat kullanabiliyoruz. Sekme vb dikkat dağıtıcı unsurlar yok. Safari'de bunu yapamıyoruz. Chrome MacBook'larda pil sağlığını ne kadar etkiler? Bu kadar pahalı cihazlarda Chrome kullanmaya çekinmek bana çok komik geliyor. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Pil sağlığını boş ver, öylede böylede bitecek zaten yeter ki sen kendini pil diye bitirme 😉 Chrome daha avantajlı bence, Safari biraz ilkel gibi bence ve bu arada kendimde OS X kullanıyorum.

Otomatik çeviri ve Google hesabı adaptasyonu için bile kullanılır, zaten artık günümüzde bilgisayarlar çok güçlü ve tarayıcı savaşları bitmiştir diye düşünüyorum.

Safari daha verimli günün sonunda fakat chrome un yetenekleri başka boyut. Safari yanına bile yaklaşamıyor.

Fakat chrome ile safari arasında dağlar yok, eğer chrome da yüzlerce eklenti çalışmıyor ise günlük olarak pil ömrü farkı çok yaratmaz.

İhtiyaç halinde ikisini de kullanırsın yani bi sorun olmaz.

Safari kullanmak daha iyi oluyor. Hem diğer Apple cihazlar ile de senkronize oluyor.

Apple yine her alanda yaptığı gibi özelliksiz özellikli olan Safariyi de browser olarak sunuyor. 👎🏼🎭

Safari ve Chrome u aynı anda duruma ve ihtiyaca göre kullanabilirsiniz hocam. 🤌🏼

Saygılarımla. 🌹

Sırf çevirinin pratikliği benim için çok önemli fakat enerji ve elektrikten tasarruf etmemiz gerekiyor. 😊

Apple yine her alanda yaptığı gibi özelliksiz özellikli olan Safariyi de browser olarak sunuyor. 👎🏼🎭

Safari ve Chrome u aynı anda duruma ve ihtiyaca göre kullanabilirsiniz hocam. 🤌🏼

Saygılarımla. 🌹
Bende öyle yapmayı planlıyorum. Video işleri için safari kullanacağım. Çeviri ve araştırma için chrome kullanacağım. Tabi ne kadar az kullanırsam o kadar iyi olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı