Çözüldü Sağlığı %87 olan hard disk ne kadar dayanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ege.crtyy

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
İzoly
Anakart
Intel h55
Merhaba arkadaşlar, bende 320GB hard disk var. 21 tane bad sector var. Sağlığı %87 performansı %100. Bu hard diski ne kadar kullanabilirim? Bu arada hard disk boş, hiç kullanmiyorum. Her şeyim SSD'de.

Çözüm
Disk çizikse tamiri olmaz. Denemek isterseniz diske LLF yapabilirsiniz bu bozuk sektörleri kullanılır alandan ayrı tutarak kullanımda sorun olmamasını sağlıyor.
Diskin içindeki tüm veriler silenecektir. Tüm bitleri 0 yapar. Hiçbir veriye bir daha ulaşılamaz.
Ya arada tuhaf sesler geliyor hard diskten o kadar başka bir şey yok suanlik

Bad sectör artabilir hocam. Sesler çıkabilir ama çok ise kafa vuruyordur. Zamanla diski çizebilir. 1TB M.2 sipariş verdim kurtulacağım bende HDD'den.

Bir tık fazla söylemişim ama 17k da çok kötü. 🤣
Screenshot_1.png

Bad sectör artabilir hocam. Sesler çıkabilir ama çok ise kafa vuruyordur. Zamanla diski çizebilir. 1TB M.2 sipariş verdim kurtulacağım bende HDD'den.

Bir tık fazla söylemişim ama 17k da çok kötü. 🤣
Eki Görüntüle 1792232
Ya peki bunu yazılımsal bir şekilde tamir edemezmiyim ve bad sector neden olur harddiske hiçbir zarar vermedim sistem daha 5 aylık falan SSD tertemiz ama harddisk sıkıntılı

Disk çizikse tamiri olmaz. Denemek isterseniz diske LLF yapabilirsiniz bu bozuk sektörleri kullanılır alandan ayrı tutarak kullanımda sorun olmamasını sağlıyor.
Diskin içindeki tüm veriler silenecektir. Tüm bitleri 0 yapar. Hiçbir veriye bir daha ulaşılamaz.

Çözüm
Silinmesi sıkıntı değil zaten boş şuan o disk peki bu çözüm kalicimi yoksa geçicimi yani en sonunda yinede harddisk almam gerekirmi

Silinmesi sıkıntı değil zaten boş şu an o disk peki bu çözüm kalicimi yoksa geçicimi yani en sonunda yine de hard disk almam gerekirmi

Hocam format işlemini gerçekleştirin. Disklerin içerisinde yedek sektörler bulunur ve bozuk sectörler oraya taşınır. Sorun kafayla alakalı ise diski çizmeye devam ederse yeni HDD almalısınız. Soruna bakılırsa sektörler yazılımsal olarak sorunlu format sonrasında kullanıma devam edilebilir.

Hocam format işlemini gerçekleştirin. Disklerin içerisinde yedek sektörler bulunur ve bozuk sectörler oraya taşınır. Sorun kafayla alakalı ise diski çizmeye devam ederse yeni HDD almalısınız. Soruna bakılırsa sektörler yazılımsal olarak sorunlu format sonrasında kullanıma devam edilebilir.
Ben benimki ile aynı bir harddisk buldum 250gb 130tl sıfır 4.7 yıldızlı direk bu parayı versem alsam bilgisayarcı takarmi harddisk her pcye olur degilmi

Geri
Yukarı