Sağlık Meslek Lisesi mi, yoksa Anadolu Lisesi mi?

Arkadaslar bende teog sinavina girdim hesaplamalara gore OYP puanin 403 gibi birsey geliyo istedigim anadolu lisesine yerlesme sansim cok yuksek ama bi yandan herkes anadolu sagliga gidersem benim icin daha iyi olacagini soyluyor cok kararsizim sizce ne yapmaliyim?

Hangi mesleği seçmek istiyorsun?

Sağlığa git diyenler en fazla hemşir olacağını biliyorlar mı? Anadolu lisesine git veyahutta fen liselerinden birine. Sağlıktan bir şey olamazsın ki. Orası meslek lisesinin sağlık bölümü gibi bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslinda istegim eczacilik yonunde ama dedigim gibi herkes eger anadoluya gidersen 4 yil boyunca sinava hazirlanacaksin surekli ders calismak gerek gibi seyler soyluyolar, sagliga gidersen meslegin olur falan ama ben gittigimde mutlu olabilecek miyim emin degilim.

Bir defa ileride dalga geçme ihtimalleri %80. Ayrıca mutlu olacağın işi yap. Sen yine eczacılık bölümüne hazırlan. Olmazsa bir daha gir. Yine olmadıysa MYO'dan hemşir olursun ailenin istediği gibi. Alacağın ücret arasında da büyük fark olacak ama...

Sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği 1. sınıf öğrencisiyim. Benim sağlık alanına karşı bir ilgim vardı ve girdim. Eğer sağlık meslek lisesi seçersen bölümlere dikkat etmeni öneririm zira 2 yıllık ve 4 yıllık bölümler arasında fark var. Hemşirelik ve ATT 4 yıllık seçilebilir iken sekreterlik, radyoloji ve anestezi 2 yıllıktır. Arkadaşlar meslek geçişi demişler, yeni sisteme göre üniversitede alan geçişi mevcut. Fakat bu senin kararın. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı