Sağlık ocaklarındaki doktorlar neden ilgisiz?

Laxextrem

Decapat
Daha fazla  
Hocam daha bugün işten hasta olmam sebebi ile çıktım ve doğal olarak rapor istediler ben de rapor almaya gittim sağlık ocağına ve oradaki doktora resmen hasta raporunun ne olduğunu ben anlatmak zorunda kaldım ya. İnanılır gibi değil, aramızda geçen diyalog tam olarak şuydu;
+ Merhaba, işten hastalık sebebi ile çıktım da hasta raporu alabilir miyim acaba?
- O ne?
Böyle bir soru olabilir mi ya hayatımda ilk defa yaşıyorum böyle bir şeyi resmen bana şunu dedirtti doktor. Hani işten hastayim diye ciktiginizda bir rapor isterler ya o demek zorunda kaldım. Yani sırf doktorum demek için doktor olanları görmek üzücü bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam daha bugün işten hasta olmam sebebi ile çıktım ve doğal olarak rapor istediler ben de rapor almaya gittim sağlık ocağına ve oradaki doktora resmen hasta raporunun ne olduğunu ben anlatmak zorunda kaldım ya. İnanılır gibi değil, aramızda geçen diyalog tam olarak şuydu;
+ Merhaba, işten hastalık sebebi ile çıktım da hasta raporu alabilir miyim acaba?
- O ne?
Böyle bir soru olabilir mi ya hayatımda ilk defa yaşıyorum böyle bir şeyi resmen bana şunu dedirtti doktor. Hani işten hastayim diye ciktiginizda bir rapor isterler ya o demek zorunda kaldım. Yani sırf doktorum demek için doktor olanları görmek üzücü bir durum.

Hocam zaten uzman olmayanlar özellikle ya şansa ya da torpille geçmiş insan çok bu şu demek değil illa güzel sağlık hekimleri var ama geneli öyle değil.

- O ne?
Bende bir tek benim sağlık ocağı doktoru öyle sanıyordum 😅

İnsan karalamak ne kolay yahu!
Sahiden o ne?
Varsa bir rahatsızlığınız belirtin. Yoksa "bugün raporlu izinli sayılmam için bana bir rapor lazım" deyin.
Adam ne bilsin, belki bir iş kazası sonrası rapor istiyorsunuz.
Hele bir de genelleme yapıyorsunuz...

İnsan karalamak ne kolay yahu!
Sahiden o ne?
Varsa bir rahatsızlığınız belirtin. Yoksa "bugün raporlu izinli sayılmam için bana bir rapor lazım" deyin.
Adam ne bilsin, belki bir iş kazası sonrası rapor istiyorsunuz.
Hele bir de genelleme yapıyorsunuz...

Reis şaka mısın? Sorunun ne olduğunu zaten acikca belirttim anlamamasi onun beterliği. Ben gidip de durduk yere kimseye iftira atıp karalayacak değilim yasadigimi anlatiyorum burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis şaka mısın? Sorunun ne olduğunu zaten acikca belirttim anlamamasi onun beterliği. Ben gidip de durduk yere kimseye iftira atıp karalayacak değilim yasadigimi anlatiyorum burada.
Siz kendinizi doğru ifade ettiğinizi sanmışsınız ama olmamış işte. Karşınızdaki doktor, cahil biri değil ya...
Adam anlamadıysa bu daha çok sizin eksikliğiniz. O tabi ki derdinizi anlayana kadar soracak, siz de düzgün bir dille cevap vereceksiniz.

Sonuçta ne oldu? Raporu yazmadı mı?

Burada konu açıp sizin gibi düşünen insanları kamplaştırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.

Şu konunun kime ne faydası var?

Siz kendinizi doğru ifade ettiğinizi sanmışsınız ama olmamış işte. Karşınızdaki doktor, cahil biri değil ya...
Adam anlamadıysa bu daha çok sizin eksikliğiniz. O tabii ki derdinizi anlayana kadar soracak, siz de düzgün bir dille cevap vereceksiniz.

Burada konu açıp sizin gibi düşünen insanları kamplaştırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.

Yazık sırf doktor diploması var diye beni aptal yerine koyup doktoru yüceltmek ha gerçekten komik bir düsünce tarzı peki beyefendi size hasta raporu dendiğinde iş kazasi raporu mu anliyorsunuz 😂

Adam anlamadıysa bu daha çok sizin eksikliğiniz. O tabii ki derdinizi anlayana kadar soracak, siz de düzgün bir dille cevap vereceksiniz.

Ayrıca belirtmek isterim ki sağlık ocaklarındaki doktorların normal hastanedeki doktorlardan daha niteliksiz olduğu aşikardır ve bilinen bir gerçektir siz hiçbir profesörü ya da doktora yapmis birisini saglik ocaginda gordunuz mu ;D

Ayrıca belirtmek isterim ki sağlık ocaklarındaki doktorların normal hastanedeki doktorlardan daha niteliksiz olduğu aşikardır ve bilinen bir gerçektir siz hiçbir profesörü ya da doktora yapmis birisini saglik ocaginda gordunuz mu ;D
Doktor o doktor... Tıp Fakültesi'nden mezun. Yani memleketteki sınav sistemine göre en yüksek puanları alıp o fakültelere girip mezun olmuşlar. Karşında zeki bir insan var en azından.
Profesörlere, doçentlere bir şey diyen mi var?
Burada aklınca bir meslek grubunu değersizleştirmenin ne anlamı var?
Senin deneyimin sanadır. Varsa şikayetin, git aile hekimini değiştir.
Bu nasıl moderasyon yahu!
Böyle saçma bir konu onaylanır mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı