Sağlık ocaklarındaki doktorlar neden ilgisiz?

Doktor o doktor... Tıp fakültesi'nden mezun. Yani memleketteki sınav sistemine göre en yüksek puanları alıp o fakültelere girip mezun olmuşlar. Karşında zeki bir insan var en azından.
Profesörlere, doçentlere bir şey diyen mi var?
Burada aklınca bir meslek grubunu değersizleştirmenin ne anlamı var?
Senin deneyimin sanadır. Varsa şikayetin, git aile hekimini değiştir.
Bu nasıl moderasyon yahu!
Böyle saçma bir konu onaylanır mi?

En yüksek puan dedikten sonra peki benim baro sınavını geçip avukatlık yolunda olmama ne diyeceksin madem her şeye bir lafın var ve bana karşında en azından zeki bir insan var demen... Aciz birisiniz beyefendi yazık diyorum başka bir şey demiyorum böyle duyar kasanı da ömrümde görmedim iyi sosyaller herkese.

Ayrıca belirtmek isterim ki sağlık ocaklarındaki doktorların normal hastanedeki doktorlardan daha niteliksiz olduğu aşikardır ve bilinen bir gerçektir siz hiçbir profesörü ya da doktora yapmis birisini saglik ocaginda gordunuz mu ;D

Kısa bir bilgi, tus sınavı var sağlık alanında doktorların girdiği. Tıpta uzmanlık sınavı onu kazanamayanlar ya sağlık ocağı doktoru olmak zorunda ya da özel sektör. Niteliksiz diyemeyiz fakat tusu kazanıp uzmanlaşmış doktorlar kadar bilgileri olmadığı kesin.

En yüksek puan dedikten sonra peki benim baro sınavını geçip avukatlık yolunda olmama ne diyeceksin madem her şeye bir lafın var ve bana karşında en azından zeki bir insan var demen... Aciz birisiniz beyefendi yazık diyorum başka bir şey demiyorum böyle duyar kasanı da ömrümde görmedim iyi sosyaller herkese.
Sen avukatsan önce yazdıklarının niteliğini bir avukat gözüyle değerlendir bakalım.
Bir kitleyi bir meslek grubuna karşı bilendirmek ne kadar hukuki bir davranış?

Kısa bir bilgi, tus sınavı var sağlık alanında doktorların girdiği. Tıpta uzmanlık sınavı onu kazanamayanlar ya sağlık ocağı doktoru olmak zorunda ya da özel sektör. Niteliksiz diyemeyiz fakat tusu kazanıp uzmanlaşmış doktorlar kadar bilgileri olmadığı kesin.

Sonunda bilen birisi çıktı...

Sen avukatsan önce yazdıklarının niteliğini bir avukat gözüyle değerlendir bakalım.
Bir kitleyi bir meslek grubuna karşı bilendirmek ne kadar hukuki bir davranış?

Güzel arkadaşım hâla konuyu farklı yöne çekiyorsun doktorlarla aramda sorun yok bilendirmek de niyetim değil ama ben burada mağdur oldum ve bunu duyuruyorum duyurmazsam daha çok mağduriyet olacak belki bir doktor görür de anlar amacı ile yapıyorum her meslek grubu değerlidir ülkenin temizlik personelinden mühendisine hepsine ihtiyacı var bu kadar abartmayalım isterseniz.

Sonunda bilen birisi çıktı...

Güzel arkadaşım hâla konuyu farklı yöne çekiyorsun doktorlarla aramda sorun yok bilendirmek de niyetim değil ama ben burada mağdur oldum ve bunu duyuruyorum duyurmazsam daha çok mağduriyet olacak belki bir doktor görür de anlar amacı ile yapıyorum her meslek grubu değerlidir ülkenin temizlik personelinden mühendisine hepsine ihtiyacı var bu kadar abartmayalım isterseniz.

TUS, çok zekiler içinden en zekileri ve/veya bir alanda en çok çalışanları seçer. Yani bu kıyasın seninle ilgisi yok zaten. Kusura bakma, hem ben de bir genellemeye başvurmak ve hem de artık açıkça yazmak zorundayım, karşındaki aile hekimi yine de senden çok çok zekidir.

Ne dersen de şu konu ne bir avukata yakışır ne de Sosyal'e.
Yazık...

Tus, çok zekiler içinden en zekileri ve/veya bir alanda en çok çalışanları seçer. Yani bu kıyasın seninle ilgisi yok zaten. Kusura bakma, hem ben de bir genellemeye başvurmak ve hem de artık açıkça yazmak zorundayım, karşındaki aile hekimi yine de senden çok çok zekidir.

Ne dersen de şu konu ne bir avukata yakışır ne de Sosyal'e.
Yazık...

Aynen karşımdaki aile hekimi Einstein sen de onun yancısı bir aptal da biziz tek akıllï sen ve senin dusuncelerin olduğunu düşünen birisisin daha cevap yazmama bile gerek yok değmezsin ;D anca görmediğin zeka ile alay etmeye devam et sen tamam mı hocam.

Aynen karşımdaki aile hekimi Einstein sen de onun yancısı bir aptal da biziz tek akıllï sen ve senin dusuncelerin olduğunu düşünen birisisin daha cevap yazmama bile gerek yok değmezsin ;D anca görmediğin zeka ile alay etmeye devam et sen tamam mı hocam.
Tamam.
Tavsiyem, avukat olacaksan hukuk derslerini bir daha gözden geçir de öyle yap mesleğini.
Haydi iyi sosyaller.

Geri
Yukarı