Sahibinden.com'da dolandırıldım

TheGhost09

Centipat
İyi günler herkese,
Öncelikle konuyu anlatmadan önce deneyimin ve bilgisi olmayan yorum yapmak için yapan kişiler okuyun geçin, yorumda bulunmayın. Zaten yeteri kadar canımız sıkkın, kalp kırmayalım. Şimdiden teşekkür ederim.
Sahibinden.com üzerinden ısparta da bir Logitech G29 direksiyon seti beğendim. Satıcı ile önce WhatsApp üzerinden sonra da telefon ile görüşme sağladık. Güvence verdi vs ayrıca kimliğini dahi attı. Daha önceden de ikinci el alışverişinde hem alım hem de satım yaparken önce havale sonra kargo işlemini gerçekleştirdim. Şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı; kısmet bugüneymiş. Anlaştığımız rakamı işbankası IBAN'a aktarmamı talep etti ve kargolayacağını söyledi. Kimlik fotoğrafı ve ürünün fotoğraflarını da bana gönderdi. Ben de ürünün ücretini yolladım, adres bilgilerimi vs verdim. Kargoda olduğunu sıra olduğunu belirterek bekletti. Sonrasında telefonları açmadı ve en sonunda da engelledi. Telefonlara ulaşılmıyor. Tabiki haklarımı biliyorum ve sokağa çıkma yasağı bitince en yakın karakol veya savcılık ile şikayette bulunacağım. Şimdiden Online egm üzerinden gerekli bilgi ve belgeleri göndererek şikayeti oluşturdum. Tabiki ki tekrar karakola veya savcılığa gidip beyan edeceğim. Bu tarz bir olay başından geçen varsa, tecrübesi varsa veya bilgisi dahilinde ise cevaplarsa sevinirim. En azından bundan sonra neler yapacağım hakkında net bilgim olur.

İyi günler herkese,
Öncelikle konuyu anlatmadan önce deneyimin ve bilgisi olmayan yorum yapmak için yapan kişiler okuyun geçin, yorumda bulunmayın. Zaten yeteri kadar canımız sıkkın, kalp kırmayalım. Şimdiden teşekkür ederim.
Sahibinden.com üzerinden ısparta da bir Logitech G29 direksiyon seti beğendim. Satıcı ile önce WhatsApp üzerinden sonra da telefon ile görüşme sağladık. Güvence verdi vs ayrıca kimliğini dahi attı. Daha önceden de ikinci el alışverişinde hem alım hem de satım yaparken önce havale sonra kargo işlemini gerçekleştirdim. Şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı; kısmet bugüneymiş. Anlaştığımız rakamı işbankası IBAN'a aktarmamı talep etti ve kargolayacağını söyledi. Kimlik fotoğrafı ve ürünün fotoğraflarını da bana gönderdi. Ben de ürünün ücretini yolladım, adres bilgilerimi vs verdim. Kargoda olduğunu sıra olduğunu belirterek bekletti. Sonrasında telefonları açmadı ve en sonunda da engelledi. Telefonlara ulaşılmıyor. Tabiki haklarımı biliyorum ve sokağa çıkma yasağı bitince en yakın karakol veya savcılık ile şikayette bulunacağım. Şimdiden Online egm üzerinden gerekli bilgi ve belgeleri göndererek şikayeti oluşturdum. Tabiki ki tekrar karakola veya savcılığa gidip beyan edeceğim. Bu tarz bir olay başından geçen varsa, tecrübesi varsa veya bilgisi dahilinde ise cevaplarsa sevinirim. En azından bundan sonra neler yapacağım hakkında net bilgim olur.

Sahibinden de GET seçeneğini kullansaydınız keşke pek yapabilcek bir şeyiniz yok bence.

Şikayette bulunmaktan başka çareniz yok, maalesef. Bu ikinci el alımlarda yüz yüze görüşmeden asla alışveriş yapılmaması gerek bence, kötü yolla da olsa siz de dersinizi çıkarmış oldunuz. Umarım kısa süre içerisinde sizi dolandıran kişi cezasını bulur, siz de umarım en kısa süre içerisinde paranızı geri alırsınız.

Geçmiş olsun. Umarım teşkilatlı bir dolandırıcı çetesi değildir ancak rahatlıkla kimlik gönderdiğine göre işi önceden tezgahladığı belli. Telefon numarasından bir şeyler çıkar belki.

GeT ilan açmadı ayrıca açsa komisyon farkı da oalcaktı. GeT ilan açsa paramı direk geri alabileceğimi biliyorum. İlk defa alışveriş yapmıyorum. Gene de teşekkürler.

Geçmiş olsun. Umarım teşkilatlı bir dolandırıcı çetesi değildir ancak rahatlıkla kimlik gönderdiğine göre işi önceden tezgahladığı belli. Telefon numarasından bir şeyler çıkar belki.
Telefon nuamrası, kimlik no, kimlik bilgileri vs mevcut. Bana da biraz organize bir iş gibi geliyor. Sahibinden ile de görüştüm. Şikayette bulunduğum taktirde tüm bilgileri savcılık veya ilgili makamla paylaşacaklarını belirttiler. Umarım paramı geri alabilirim.

Bu arada sokağa çıkma yasağı olsa da bir 155'i arayıp bu gibi durumlarda ne yapılıyor sordunuz mu? Ya da sahibinden destek hattına mail atmayı deneyin. Olumlu cevap alırsanız biraz içiniz rahatlar en azından.

Bu olayların önünü açan kesinlikle sahibinden sitesi. Şu komisyonu makul tut, millet site dışında alışveriş yapmasın. 2 bin liralık ürün alırsan 240'ını havaya vermiş oluyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı