Sahibinden Param Güvende nedir?

Alpete

Hectopat
Daha fazla  
Sahibinden uygulamasında GTX 550 Ti ekran kartımı satıyordum. Birisi bana Param Güvende ile gönderirsen alırım dedi. Nedir bu Param Güvende (GeT) ve nasıl kullanılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Param Güvende, alıcı ve satıcıların güvenle alışveriş yapmalarını sağlayan sahibinden.com hizmetidir. Alıcı bir ürünü satın aldıktan sonra ürün tutarı sahibinden.com çözüm ortağı olan ödeme kuruluşu hesabında tutulur. İşlem başarılı olarak tamamlandıktan sonra ürün tutarı satıcıya aktarılır.

Genelde alıcı odaklı bir çalışma ancak tanımı yukardaki şekilde.

Satacağınız ürüne Param güvende sistemini aktif ediyorsunuz. Alacak olan kişi parayı Sahibinden sitesinin havuzuna parayı aktarıyor. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra doğruluğu ve sağlamlığı kontrol ediliyor. Eğer doğru ve sağlamsa onaylanıyor ve para alıcıya geçiyor. Değilse iade işlemleri vs. Bu sistemin bir de ücreti var tabii. Üründen ürüne, boyutundan ağırlığına göre bu sistemin ücreti değişiyor.

Hocam bir şey merak ediyorum. Get ile ürün aldim iade ettim ama satici iadeyi onaylamadi diyelim ne olur?

Satacağınız ürüne Param Güvende sistemini aktif ediyorsunuz. Alacak olan kişi parayı sahibinden sitesinin havuzuna parayı aktarıyor. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra doğruluğu ve sağlamlığı kontrol ediliyor. Eğer doğru ve sağlamsa onaylanıyor ve para alıcıya geçiyor. Değilse iade işlemleri vs. bu sistemin bir de ücreti var tabii. Üründen ürüne, boyutundan ağırlığına göre bu sistemin ücreti değişiyor.

Param Güvende, alıcı ve satıcıların güvenle alışveriş yapmalarını sağlayan sahibinden.com hizmetidir. Alıcı bir ürünü satın aldıktan sonra ürün tutarı sahibinden.com çözüm ortağı olan ödeme kuruluşu hesabında tutulur. İşlem başarılı olarak tamamlandıktan sonra ürün tutarı satıcıya aktarılır.

Genelde alıcı odaklı bir çalışma ancak tanımı yukardaki şekilde.
Alıcı yalan söyleyip, gelmedi diyerek para iadesi isterse ürün gelmişse, kısaca alıcı yalan söylüyorsa ne olacak peki hocam?

Bildiğim kadarıyla bozuk ya da kusurlu (bilgi dışında) satıldığında kusur tamamen satıcının oluyor. Mahkemeye başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz.
Alıcı ürünü alınca deneme test etme süresi var 1 veya 2 gün sanırım. İsterse sebep belirtmeden de iade eder. Ödeme karşıya geçmediği için sistem geri ödeme yapar.

Birkaç defa kullandım hatta daha yeni ses kartı aldım param güvende ile. Daha önce PC kasası aldık sorun çıktı iptal edip paramızı geri aldık. Alıcıyı koruyan bir sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı