Sahibindenparam güvende adı altında dolandırıcılık

MelihKesgin X99

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 GAMING X V2
Ryzen 5 5500
RX6600
3000MHz 16GB Gskill
Meslek
Öğrenci
Sahibinden üzerinden Param Güvende aracılığı ile işlemci satıyordum, birisi ilanıma yazdı ve benden e-posta istedi sebebini de sipariş vermek için olduğunu belirtti. Birkaç kere Param Güvende ile alışveriş-satış yaptığım için böyle bir durum olmadığını biliyordum ama merakımdan olayı ilerletmek istedim, kullanmadığım bir e-postamı arkadaşa verdim. ''[email protected]" üzerinden bir mail geldi, bu şekilde mail geldiğinde anladım ki IPhone'daki mail uygulamasında bulunan e-posta gizle özelliğiydi daha sonra linki tekrar atması için girilmiyor yazdım. Bu sefer de ''[email protected]" ile aynı e-posta geldi. Linke tıkladığımda ise muhtemelen gerçek olmayan adres bilgisi, telefon bilgisi ve isim yazıyordu yanında ise devam et butonu vardı. Butona bastığımda direkt olarak benden kart bilgisi istiyordu 😁. Sahibinden'nin müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım tabii ki böyle bir şey gerçek değil dediler ve olayı onlara da anlattım benden birkaç bilgi istediler ve ilgili birime yollayacaklarını söylediler. Müşteri temsilcisi durumu anlatmaya başladığımda pek çok kez karşılaşıldığını belirten bir tavırla konuşmaya başlamıştı gerekli olan bilgileri tek tek istemişti.
Alttaki görsellerde avukatım dedim ama alakası yok 😆 korkutmak için dedim.
Mesajlaşmalar.

InkedMEsaj1_LI.jpgMesaj2.pngMesaj3.png

Gelen mail ve site.

Screenshot_1.pngScreenshot_3.pngScreenshot_2.png

"mallar için para alacağınızı, bilgilerimi zaten girdiğimi, bunun ilk kez olmadığını" Yahu Google Translate bile daha düzgün çeviri yapar be :D .

Bu arada bana da bir kadın WhatsApp üzerinden yazıp yurtdışına yollamamı istemişti. 2500 Euro teklif etmişti kargo dahil. Ürünün fiyatı ise 500 Euro'ydu :D .

"Mallar için para alacağınızı, bilgilerimi zaten girdiğimi, bunun ilk kez olmadığını" yahu Google Translate bile daha düzgün çeviri yapar be :D.

Bence WhatsApp'dan birisi bak bunları söyle demiş ama o kopyala-yapıştır yapmış diye tahmin ediyorum 😅

Hayır birisinden bişey alırken neden kart bilgilerini girmesini istersin ki? Bunu kim yer? Alan o, onun girmesi lazımken sana girdirmeye çalışıyor. Saçmalığa bak 🤣 .

Hayır birisinden bişey alırken neden kart bilgilerini girmesini istersin ki? Bunu kim yer? Alan o, onun girmesi lazımken sana girdirmeye çalışıyor. Saçmalığa bak 🤣 .
Nasıl ya siz bilmiyor musunuz? Artık ürün satarken de para ödemeniz gerekiyor (!).

Hocam sondaki yazdınız tam “Racon değil, kafa kesiyorum.” kıvamı olmuş. Helal olsun :D.

Geri
Yukarı